Ish- presidenti George H.W. Bush shtrohet në spital në Houston
  Ish- Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George H.W. Bush është ripranuar në spitalin e Huston për trajtimin një rasti  të butë të një p...
Diktatori Maduro e lë Venezuelën në revoltë dhe niset për në Havanë që të përplaset me Trump.
Prej disa javësh, opozita e Venezuelës ka shpërthyer në protesta dhe revolta pasi diktatura socialiste e vendit tentoi të bënte nul opozitën e ven...
Të shtënat në Capitol Hill nuk kanë lidhje me terrorizmin- deklaron policia e Uashingtonit
Në Capitol Hill në Uashington, të mërkurën, ka pasur të shtëna kur një person i panjohur, me automjetin e tij, ka goditur veturën e policisë dhe m...
Hillary Clinton “brohoret” për dështimin e republikanëve mbi ObamaCare
  Hillary Clinton të Premten “brohoriti” për dështimin e  votës mbi ObamaCare në GOP, duke quajtur këtë një “fitore për gjithë Amerikanët”...
Kongresmenët kërkojnë hetim Federal ndaj John Podesta për lidhjet me kompanitë ruse.
Rep. Louie Gohmert ks bere thirrje për një investigim nga Kongresi në drejtim të lidhjeve mes John Podesta dhe Rusisë. John Podesta ishte kryetar ...
Hillary Clinton po “mendohet” të kandidojë për kryetar Bashkie në New york
Hillary Clinton, ish kandidate e Demokratëve për presidente në Shtetet e Bashkuara po mendon që të kandidojë për kryetare e Bashkisë së New Yorkut...
Steve King: Do të doja ta shikoja Amerikën “homogjene”. VIDEO
Senatori Republikan i Iowa, Steve King ka shkaktuar një valë debatesh në gjithë spektrin politik. Të shtunën ai postoi në Twitter se “Ne nuk mund ...
WikiLeaks deklaron se CIA humbi kontrollin e “Arsenalit të Hakerimit”
Në një njoftim për shtypi rreth shumicës së të dhënave të fundit, shërbimi i bujshëm i  WikiLeaks deklaroi se CIA ka humbur kontrollin e “arsenali...
Mark Levin: Obama kreu një “grusht shteti në heshtje”.
  (FOTO: Mark Levin)/ Mark Levin, jurist, shkrimtar, analist, anëtar i stafit të presidentit Reagan dhe drejtues i një programi në radi...
Demokratët Amerikan zgjodhën Tom Perez si kryetar në misionin “e frikshëm” për të ringritur Partinë Demokrate.
  (FOTO: Tom Perez, kryetari i ri i Partisë Demokrate)/ Demokratët e Shteteve të Bashkuara zgjodhën ish sekretarin për Punë, Tom Perez ...
Faqja 31 prej 41« E para...1020...2930313233...40...E fundit »