Paul Manafort rrezikon 305 vjet burg, ose që pjesën tjetër të jetës ta kalojë në qeli.
Ish shefi i fushatës elektorale të presidentit Donald Trump, këtë javë rrezikon që të marrë vendimin që të kalojë pjesën tjetër të jetës në burg, ...
Edhe Wall Street Journal lavdëron lëvizjet e Trump me BE.
Edhe Wall Street Journal, një kritik i hidhur i tarifave të Trump, ka komplimentuar presidentin për njoftimin e djeshëm në Shtëpinë e Bardhë pas t...
Sipas Serbisë, presidenti Trump mund të hapë rrugën për ‘kompromis’ për Kosovën
  Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, gjatë takimit që e pati dje me këshilltarin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ka thënë ...
Pompeo lufton kundër Sen. të GOP, Corker, i cili godet Trump se është ‘duke mbjellë dyshim dhe mosbesim’.
  By Gregg Re | Fox News Sekretari i Shtetit Mike Pompeo u përplas me ligjvënës nga të dy anët e korridorit gjatë një seance të tension...
James Comey paralajmëron demokratët kundër socializmit: ‘Ju lutem, mos humbni logjikën’
Nga:  Fox News Ish-drejtori i FBI-së, James Comey,eshte kthyer përsëri në mish mashin- politik përmes Twitter të Dielën, duke paralajmëruar Dem...
Socializmi demokratik po rritet papritur në epokën Trump
Nga: STEVE PEOPLES, Associated Press PORTLAND, Maine (AP) - Të premten e kaluar,Demokrati i Maine, Zak Ringelstein nuk ishte gati të konsideroh...
Shumica e amerikanëve mendojnë se Trump menaxhon Rusinë: Reuters / Sondazhi Ipsos
Nga: Damon Darlin dhe Chris Kahn,Reuters (Reuters) - Më shumë se gjysma e amerikanëve nuk e miratojnë mënyrën se si Presidenti i SHBA Donald Tr...
Ikja nga demokratët, shuplaka e fundit për Hillary Clinton & Co.
Nga: Glauco Maggi/ Libero Quotidiano.it/ Brandon Straka është demokrat, homoseksual i deklaruar, stilist parukier, aspirant aktor, newyorkez, d...
Reuters njofton se “të paktën katër të vdekur” shënohen në sulmin me armë në gazetën e Meryland
(Reuters) - Një njeri i armatosur hapi zjarr që nga dera prej xhami në redaksinë e gazetës së kryeqytetit Maryland të Annapolis dhe derdhi plumba ...
Të shtëna me armë, të vdekur dhe të plagosur në “Capital Gazette” në Annapolis, Maryland
Nga: CNN/ Disa persona janë qëlluar me armë zjarri në newsroom të Capital Gazette në Annapolis, Maryland, të Shteteve të Bashkuara tha një repo...
Faqja 4 prej 27« E para...23456...1020...E fundit »