Amerikanët po votojnë për ‘Referendumin’ Trump.
Amerikanët po votojnë për zgjedhjet mbarë- kombëtare të cilat po vlerësohen si një referendum mbi presidencën e Donald Trump. Qendrat e votimit...
Obama në ring për të ndalur Trump
-Demokratët, pa një udhëheqës të fortë. Ish presidenti kthehet në fushë për Midterm- Nga: Valeria Robecco/ Nju Jork – Ka tonet e nje gare pr...
TRUMP, OBAMA DHE NJË PËRRALLË E DY AMERIKAVE
Presidenti Trump dhe ish-Presidenti Obama ofruan mesazhe shumë të ndryshme në tubimet e fushatës të dielën, por ata ranë dakord mbi një gjë: Zgjed...
Senati zbulon se Christine Blasey Ford kishte ngacmuar seksualisht një burrë, siç kjo akuzoi Brett Kavanaugh.
Një raport i Komitetit Juridik i shpërndarë ditën e shtune ka zbuluar se hjetuesit kanë intervistuar një burrë i cili e përshkroi takimin seksual ...
NUMËRIMI FINAL: VALA BLU E ZGJEDHJEVE NË MIDTERM, ËSHTË ULUR/ SHBA
Kandidatët republikanë dhe demokratë dhe mbështetësit në nivel kombëtar do të bëjnë argumentet e tyre mbyllëse për votuesit të hënën para zgjedhje...
Zezakë, homoseksualë dhe hispanikë: kurrë kaq pak kandidatë meshkuj dhe të bardhë
Nga: Valeria Robecco/ Nju Jork - Diversiteti është bërë një lëvizje politike në zgjedhjet Afatmesme 2018 në Amerikë. Ne gare për Kongresin d...
I dyshuari për sulmin vandalist në Sinagogën e Nju Jorkut është aktivist demokrat.
    James Polite, 26 vjeçari, i cili u arrestua të premten për akuzen se vandalizoi një sinagogë në Bruklin të enjten, është një a...
Akuzuesja për përdhunim e Brett Kavanaugh pranon se ajo e ka sajuar historinë
Komiteti Gjyqësor i Senatit e ka referuar një grua nga Kentucky në Departamentin e Drejtësisë (DOJ) dhe Byronë Federale të Hetimeve (FBI) pasi ajo...
Gafa e bujshme e Hillary Clinton: “Zezakët?… Janë të gjithë njësoj”.
( Hillary Clinton e ka lëshuar veten në një batutë "politikisht jo korrekte". Por publiku, në vend që të reagojë i indinjuar, qesh dhe duartroket....
Christine Blasey Ford mbledh 1 milionë dollarë për akuzën kundër Kavanaugh për ‘abuzim seksual’.
( FOTO: Christine Blasey Ford)/ Christine Blasey Ford, një profesorë e psikologjisë n Kaliforni, e cila akuzoi Brett Kavanaugh për ngacmim seks...
Faqja 4 prej 32« E para...23456...102030...E fundit »