Sinjale për Ballkanin: Zaev i Shkupit kërcënohet me vdekje.
Sado që Ballkani duket ‘i qetë’ dhe “moçal” i pa lëvizshëm, në fakt diçka po lëviz. Aq sa flitet për luftëra etnike, për luftëra të klaneve të dro...
Erdogan i Turqisë shpall zgjedhje të parakohshme në 24 qershor 2018.
Turqia  do të mbajë zgjedhje të parakohshme presidenciale dhe parlamentare në 24 qershor. Zgjedhjet e afruan nga Presidenti Recep Tayyip Erdogan, ...
Pse paskësh qenë vrarë në Tiranë ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Rexhep Krasniqi? 4 milionë dollarë në lojë.
Xhavit Haliti (Zeka), ish- shef Zbulimit në UÇK, sot nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, është vënë nën akuzë se ka marrë shuma të mëdha nga kosovar...
Mali i Zi voton për liderin e ri dhe veteran pro- Perëndimor…., pritet prapë Djulanovic.
Nga:  SAVO PRELEVIC/ AFP Gjashtë herë kryeministër,  Milo Djukanovic, i cili pritet të fitojë zgjedhjet, votoi në zgjedhjet presidenciale të Ma...
Gjenerali Wesley Clark sheh përsëri rrezikun ‘Ballkani në shpërthim’.
Ish-komandanti suprem i Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), gjenerali i pensionuar amerikan, Wesley K. Clark, ka paralajmëruar s...
Erdogan fut duart në Kosovë në gjueti për gylenistë, Thaçi arreston edhe mësuesit e djalit ‘gylenist’.
(FOTO: Presidenti Thaçi me të birin)/ Presidenti Erdogan dërgoi  kërkesë mbi gjashtë herë që të mbyllën të gjitha shkollat e Gylenit në Kosovë....
Pyeten serbët: “Doni BE pa Kosovë?, apo Kosovë pa BE?” Shumica: “Kosovë pa BE”.
Rezultatet e hulumtimit të Institutit për Çështje Evropiane nga Beogradi, shumica dërrmuese e qytetarëve të Serbisë, nëse do të duhej të zgjedhin ...
Kosova arreston Marko Gjuriq, shef i Zyrës për Kosovën në Qeverinë Serbe. Tension mes palëve. A do të ndërhyjë Rusia?
  Policia e Kosovës ka arrestuar Marko Gjuriçin, shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, sepse ka hyrë ilegalisht në veri të Mitrovic...
Çfarë ndodhi sot në Kosovë?… Gaz lotsjellës dhe pranga
Gaz lotsjellës për herë të katërt në Kuvend! Kështu mund të titullohet kronika më e fundit e gazit lotsjellës në Kosovë... Lëvizja ‘Vetëvendosja’ ...
Tym në Kuvendin e Kosovës, por presidenti Thaçi në Amerikë për takimin me Vuçiq
Media Kosovare, gazeta Express merr vesh se Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, udhëtim të cilin e ka ...
Faqja 2 prej 1612345...10...E fundit »