Thaçi: Kurrë nuk kam kryer krime lufte. Nëse aktakuza konfirmohet, jap dorëheqjen
Në një deklaratë para kombit, këtë të hënë vonë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi foli për aktakuzat e ngritura nga Gjykata Speciale për krime l...
Aktivisti boshnjako-amerikan reagon ndaj Bildt: ‘Ndërsa ti pije raki me Mladiçin, në Srebrenicë ndodhte gjenocidi’!
Aktivisti boshnjako-amerikan,  ka reaguar ashpër ndaj Carl Bildit, i cili në një shkrim të tij kishte thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ...
Aktakuza ndaj Thaçit e Veselit/ Rama mbërrin në Prishtinë ‘për të mësuar më shumë rreth fletë-rrufesë speciale’.
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Prishtinë ku do të zhvillojë një vizitë dy ditore. Kjo vizitë vjen pas ngjarjeve të fundit në Kosovë, ku ...
Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi publik, para gjykatës, çfarë nuk ka ndodhur kurrë/ Avokate e Tribunalit të Hagës
Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e T...
Hoti: ‘Dialogu nuk ndalet. I kërkova Grenellit ta shtyjë takimin për një ditë tjetër!’.
Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se dialogu nuk ndalet dhe se nuk ka alternativë. Shton se i ka kërkuar ambasadorit Grenell që takimin që plani...
Analistët: Kjo çka po ndodh në Kosovë është e pazakontë
Sipas analistëve perëndimorë, akuzat e bëra publike kundër Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, vetëm pak ditë para takimit në Shtëpinë e Bardhë, ...
Hoti kthehet në Kosovë, nuk merr pjesë në takimin me Vuçiqin në Washington
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë. Hoti e bëri të ...
LAJMI I FUNDIT: Presidenti Hashim Thaçi anulon udhëtimin drejt Washingtonit, Kosovën e përfaqëson Hoti.
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka anuluar pjesëmarrjen e tij në takimin me Serbinë në Washington, të planifikuar më 27 qershor, pas ngritjes së...
Pse u bë sot publik lajmi nga Haga për aktakuzat kundër Thaçit e Veseli të dorëzura në Prill?
Zyra e Prokurorit të Specializuar kanë bërë të ditur sot me anë të një njoftimi për media se me datë 24 prill kanë dorëzuar në Dhomat e Specializu...
Zgjedhjet në Serbi – Vuçiç shpall fitoren! Shqiptarët e Luginës së Preshevës arrijnë rezultat historik.
Zëri i Amerikës/ Në Serbi, sipas rezultateve paraprake, Partia Përparimtare e udhëhequr nga presidenti Aleksandër Vuçiç, shënoi fitore të t...
Faqja 2 prej 4812345...102030...E fundit »