Samiti për Ukrainën në Tiranë, e pranishme do të jetë edhe Vjosa Osmani nga Kosova.
Kosova do të përfaqësohet nga Presidentja Vjosa Osmani në samitin për Ukrainën që do të mbahet më 28 shkurt në Tiranë. Zelensky pritet të mbërrijë...
Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen sot në Londër! Samit për investimet dhe projektet rajonale
Mbahet këtë të hënë (26 shkurt) Samiti i Investimeve në Ballkanin Perëndimor 2024. Në aktivitetin që do të mbahet në selinë e BERZH-it në Londër, ...
FOTOLAJM/ Nga takimi me Erdogan dhe nënshkrimi i marrëveshjeve mes dy vendeve, Rama ndan pamjet nga vizita e djeshme në Turqi
Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot me ndjekësit në rrjetet sociale pamje nga vizita e djeshme në Ankara, ku u prit nga Presidenti Turk Rexhep Tayi...
Rama mbërrin në Ankara, Vizitë pune në Turqi/ Agjenda e takimeve.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama ka mbërritur të martën në një vizitë pune në Ankara, Turqi. Shefi i qeverisë do të mikpritet nga Presidenti i Republ...
Kryeministri Rama vizitë pune në Turqi/ Zbardhet agjenda.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të martën një vizitë pune në Ankara, Turqi, ku do të mikpritet nga Presidenti i Republikës së Turqis...
Kosovë/ Osmani, apel qeverisë për dinarin: Ka ende hapësira për të diskutuar.
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i është rikthyer edhe njëherë ngërçit mes qeverisë dhe aleatëve për çështjen e dinarit. Sipas kryetares së ...
16 vjetori i pavarësisë/ Blinken: Inkurajojmë Kosovën të zbatojë zotimet dhe të ecë përpara përmes dialogut me Serbinë
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka uruar qytetarët e Kosovës për 16-vjetorin e pavarësisë, duke vlerësuar “partneritetin tonë të qën...
Rama uron 16 vjetorin e pavarësisë së Kosovës
Kryeministri Edi Rama ka uruar 16 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në një postim në Facebook, krahas një fotoje me në sfond imazhin e Ibrahim Rug...
Kontrabandë nga Kosova/ 103 kuti me pije alkoolike dhe energjike, arrestohen në flagrancë 54-vjeçari dhe doganieri
Një 54-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi ka kontrabanduar nga Kosova, 103 kuti me pije alkoolike dhe energjike, mallra për të cilat paguh...
Rama: Çdo sulm mbi Kosovën është sulm mbi Shqipërinë, i qëndrojmë pranë edhe nëse përdoren armët
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tha se çdo sulm mbi Kosovën, është sulm mbi Shqipërinë. Ai tha se Kosova nuk është vetëm, jo thjesht se e ...