E kaluara e neglizhuar e ‘kryeministrit të ardhshëm të Greqisë”.
Lideri aktual i opozitës Greke, lider i partisë Nea Demokracia, Kyriakos Mitsotakis, përflitet si favorit për kryeministër i nesërm i Greqisë. ...
Kosova në rrezik nga krimet e luftës. Thaçi dhe Haradinaj- së shpejti para gjykatës/ EU Observer
(Ramush Haradinaj në Bruksel në Nëntorin e vitit të kaluar/ Photo: consilium.europa.eu) Kosova ndodhet në prag të ngjarjeve të bujshme pasi pol...
Greqi: Gjykata jep dënim me 1,489 vite burg për trafikimin e emigrantëve nga Iraku dhe Siria.
Një gjykatë në Veri të Greqisë ka dënuar 23 persona me burgim, duke u radhitur nga tetë te 1,489 vite, për trafikimin e emigrantëve nga Iraku dhe ...
Erdogan shkel në Athinën ku ‘kontestohet’ Amerika.
Athina pret sot presidentin e Turqisë, Erdogan, madje me ‘tam-tame’ të mëdha. Turqia, para pak vitesh e papranueshme për grekët, po afrohet shumë ...
I dënuar për ‘krime lufte’, kroati i Bosnjës pi helmin në gjyq.
Një i pandehur për krime lufte gjatë dëgjimit të apelit në Hagë , sapo gjykata e shpalli fajtor, piu helm. Slobodan Praljak ishte një nga të gj...
E enjte në mëngjes me 16 të vdekur nga stuhitë në Athinë; gjashtë persona të humbur.
Gjashtë persona raportohen të humbur që nga e Mërkura e përmbytjeve në Atikë, ndërsa një numër prej 16 persona konfirmohen të vdekur të Enjten në ...
Përmbytet Greqia: 9 të vdekur në Mandra, Nea Peramos dhe Megara.
(FOTO: Disa rrugë në Greqi janë inonduar nga më shumë se 1 m. ujë)/ Përmbytjet, të shkaktuara nga shirat e furishëm, kanë lënë të paktën nëntë ...
Shtetet fqinje, anëtare të BE, na rrethojnë si ‘të droguar’. Reagon edhe Greqia.
Ps deklaratave të forta mbi rrezikun e që sjell për Italinë Shqipëria si prodhuesi më i madh i drogave, të bëra nga kreu i Antimafias Italiane, Fr...
Pse vjen Erdogan në Serbi? Mision i Sulltanit apo i Putinit?
(FOTO: Presidenti i Serbisë, Vucic (majtas) dhe presidenti i Turqisë, Erdogan. Arkiv) Nga: Laert Skiro/ Sot presidenti i Turqisë, Erdogan, z...
Bosnja nuk e njeh Republikën e Kosovës. Arsyen e dëshmon presidenti Dodik i Republika Srpska
(FOTO: Kryetari Dodik i Republikës serbe të Bosnje Hercegovines)/ Është një fakt i njohur që Republika e Bosnjës nuk e ka njohur Republikën e K...
Faqja 28 prej 37« E para...1020...2627282930...E fundit »