Departamenti i Shtetit po mban në dorë ‘bombën’ Serbi- Kosovë
Sipas Zërit të Amerikës/ Departamenti amerikan i Shtetit u bëri thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të tregohen krijuese dhe elastikë në gjetje...
Thirrja në Maqedoni “Shqiptar i mirë është shqiptari i vdekur”, Ministria e Jashtme proteston
Thirrjet antishqiptare dhe raciste që u dëgjuan një ditë më parë në Krushevë, janë dënuar edhe nga Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme të Sh...
Një jaht përplaset me anijen në Kotor, deri tani një i vdekur.
Në një aksident detar i cili ndodhi sot në gjirin e Bokës së Kotorit, afër Lushticës, sipas informatave jozyrtare të portalit CdM, një person ka v...
Sonja Biserko, aktiviste serbe e të drejtave: ‘Demaçi, legjendë e Ballkanit!’
Aktivistja për të drejtat e njeriut nga Serbia, Sonja Biserko, në një shkrim me rastin e vdekjes së Adem Demaçin e ka cilësuar atë si mbrojtësin m...
Kryeministri Grek, Tsipras viziton skenat e katastrofës së zjarreve ‘fshehurazi’ nga frika e protestave.
Kryeministri grek, Alexis Tsipras sot e hënë ka bërë vizitën e parë në zonën e shkatërruar nga zjarret më të rëndë që kanë rënë në historinë e Gre...
John Bolton nuk e pret Pacollin… Çfarë ndodhi?
Koment i Express/Kosovë Zëvendëskryeministri i Serbisë, Ivica Daçiq, i cili ndodhej në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka arritur të lobojë te...
Sipas Serbisë, presidenti Trump mund të hapë rrugën për ‘kompromis’ për Kosovën
  Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, gjatë takimit që e pati dje me këshilltarin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ka thënë ...
Greqia llogarit koston e zjarrit më vdekjeprurës në kujtesën e saj, ndërsa akoma ringjallen xhepa zjarri.
Greqia po bën llogaritë e kostos së zjarrit më vdekjeprurës që ka ndodhur gjatë gjithë kujtesës së jetës së saj, ndërsa ekipet e shpëtimit po kërk...
Përqafoni përditë fëmijët tuaj!- shkruan nëna greke që humbi dy fëmijët dhe burrin/ SKY TV
GREQI- Ndërsa operacionet për kërkimin e personave që rezultojnë ende të zhdukur pas zjarreve masive që ‘pushtuan’ Greqinë që pasditen e së hënës,...
Prapë ka zëra se mes 80 viktimave nga zjarret në Greqi ndodhen edhe dy shqiptarë
( FOTO: CNN Grek)/ Teksa numri i viktimave në Greqi pas zjarreve masive vijon të rritet, të shumtë janë edhe personat e humbur, trupat e të cil...
Faqja 29 prej 47« E para...1020...2728293031...40...E fundit »