Policia e Maqedonisë së Veriut zbulon 56 emigrantë në kamion
KONSTANTIN TESTORIDES, Associated Press SHKUP, Maqedonia e Veriut (AP) - Policia në Maqedoninë e Veriut zbuloi 56 emigrantë gjatë një kontrolli...
Kurti i Kosovës bën thirrje për ‘nevojën e ushtrisë’ kundër Serbisë.
Edhe pse SHBA dhe BE po bëjnë thirrje për marrëveshje dhe heqjen e  taksës mes Kosovës e Serbisë, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ...
Thaçi: E kemi përkrahjen e plotë të presidentit Trump – ta shfrytëzojmë tani, jo pastaj.
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas kthimit nga SHBA-ja ku zhvilloi takime me zyrtarë shtetërorë atje, ka mbajtur një konferencë për media për...
KOSOVë/ Kurti i tha “Jo” këshilltarit për Siguri të Donald Trump-it, ai e paralajmëroi për masat.
Koment nga: Gazeta Express  Raporti në mes të Qeverisë së Kosovës dhe Shtëpisë së Bardhë ka eskaluar. I pari i Qeverisë së Kosovës dhe këshillt...
Presidenti Serb cakton datën e zgjedhjeve teksa kërcënimi i bojkotit zbehet.
Misha Savic,  Bloomberg 4Mars 2020, Presidenti i Serbisë vendosi zgjedhjet për muajin tjetër, duke injoruar kërcënimin e zbehur të një bojkoti...
Kosovë/ Grenell: ‘Heqja e taksës nesër, vetëm fillimi. Mustafa- lider guximtar’.
Pasi kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa deklaroi se duhet të hiqet plotësisht tarifa ndaj produkteve serbe, ashtu siç po k...
Reagon Grenell në Twitter: Albin Kurti po bën gabim serioz!
I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka reaguar pas njoftimit të sotshëm të kryemi...
Haradinaj: Sonte Albin mashtruesi u dorëzua para Serbisë
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për vendimin e kryeministrit Albin Kurtit për heqjen e taksës ndaj Serbisë. Haradinaj e q...
Brenda pak orësh ndërron Kurti: Hiqet 100% taksa e mallrave të Serbisë
Ndërsa sot paradite kryeministri kurti i ishte përgjigjur Amerikës i vendosur se ‘ nuk e heq taksën ndaj Serbisë’, vetëm pas pas 3-4 orësh ka thën...
Një anëtar i fillesave të UÇK vritet dhe digjet në Pejë; ishte kyçi i ngjarjeve 1992-99 në Kosovë e Shqipëri
Në orët e para të mëngjesit të 27 shkurtit është gjetur i vdekur ish-ushtari i UÇK’së, Qerim Kelemendi. Kelemendi dyshohet se është vrarë dhe më p...
Faqja 4 prej 43« E para...23456...102030...E fundit »