BE siguron shpresat e shteteve të Ballkanit se nuk janë harruar
Lajla VESELICA Zagreb (AFP) - Ndërsa kriza e koronavirusit ngurtëson kufijtë e Evropës dhe than burimet e kontinentit, Brukseli po përpiqet të ...
Dyzet vjet më parë vdiq Tito, udhëheqësi i Jugosllavisë
  AFPMaj 4, 2020, Funerali i liderit të Jugosllavisë komuniste Josip Broz Tito, më 8 maj 1980, në Beograd Paris (AFP) - Lideri i Jugosllavis...
Në zonat e vjetra të gjuetisë së Titos fansat e mbajnë gjallë frymën e tij.
Bugojno (Bosnje dhe Hercegovinë) (AFP) - Rrethuar nga pyje në zemër të Bosnjës, qyteti Bugojno dhe poçja për shkrirjen e tij të etnive ishte dikur...
Lideri Serb vlerëson armët ruse 21 vjet pas bombardimeve të NATO-s
DUSAN STOJANOVIC BEOGRAD, Serbi (AP) - Presidenti i Serbisë falënderoi Rusinë të Shtunën që e bëri ushtrinë e vendit "10 herë" më të fortë se k...
Pacolli mund t’i tërheq fjalët për ‘sulmin terrorist’, por i kërkon Kurtit dhe Sveçlës të tërhiqen nga klima e ‘fashizmit verbal’.
Këshilltari i zotit Behgjet Pacolli, ish opresidnetit të Kosovës dhe aktualisht kreu i AKR’së,  Jetlir Zyberaj i është përgjigjur sot zëdhënësit t...
Zyrtari i VV’së: Trump t’i kërkojë falje Kosovës, Grenelli është bandit
(Foto: Astrit Rexehpi dhe Albin Kurti)/ Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit edhe profesor, Astrit Rexhepi, i cili ditë më parë bëri thirrj...
Pacolli dërgohet në shtëpinë e tij: U frikësova për akt terrorist nga shteti i Kosovës
Ora 19.36: Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, është dërguar në shtëpinë e tij në Hajvali, pas arritjes nga Tirana. Pas arritjes në Prishtinë, dep...
Pacolli, që nga Tirana i shkruan Kurtit në Prishtinë: ‘Kam dhimbje për stilin tuaj politik…”.
 Nga: Behgjet Pacolli “Me mendjen dhe zemrën 24 orë në “lokacionin” tim të dashur, Kosovë, po ndjek me shqetësim, por dhe buzagaz satirik, tele...
Kosovë/ Avdullah Hoti është kandidati i LDK-së për kryeministër
Pas refuzimit të Lëvizjes Vetëvendosje për ta dërguar emrin e kandidatit për kryeministër, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi pritet që gjatë ditës...
FMN i jep hua 51.6 milion euro Kosovës të menaxhojë krizën e virusit
PRISHTINE, 10 Prill (Reuters) - Fondi Monetar Ndërkombëtar ka aprovuar një kredi prej 51.6 milion euro (56.06 milion dollarë) për Kosovën për të t...
Faqja 5 prej 48« E para...34567...102030...E fundit »