Shpallet fajtori në vrasjen e liderit të Opozitës Ruse.
(FOTO: Boris Nemtsov)/ Një gjykatë ruse ka shpallur të fajshëm autorin kryesor të dyshuar në vrasjen e liderit opozitar Boris Nemtsov. Zaur ...
Turqi: Pesë vetë vdesin nën tension elektrik në një park uji.
Tre fëmijë dhe dy të rritur që u përpoqën të shpëtojnë fëmijët, kanë vdekur nën tensionin e rrymës elektrike në një park uji në veri- perëndim të ...
Nata e Kadrit: ISIS hedh në erë xhaminë e famshme al-Nuri në Mosul
I ashtuquajturi Shtet Islamik (IS) k hedhur në erë Xhaminë e Madhe të al-Nuri në Mosul, thonë forcat e Irakut. Megjithëse ISIS tha se një avion...
BIN LADEN I DYTË/ Moska beson se ka vrarë Abu Baker al-Baghdat-in
Raporte për vdekjen e Al Bagdadit ka pasur edhe më parë. Vendndodhja e tij është prej kohësh një mister, edhe pse disa thonë se ishte në Mosul të ...
Sulmet e para të IS në Iran. 12 të vdekur pranë Parlamentit dhe te mausoleumi Khomeini.
(FOTO: Ky mesazh, i postuar nga 'Fars News', tregon shpwrthimin jashtë mausoleumit)/ Një sulm i dyfishtë mbi parlamentin Iranian dhe mausoleumi...
Katar: Trump telefonon Mbretin Salman të Arabisë Saudite dhe kërkon unitetin Arab.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump ka kërkuar nga mbreti i Arabisë Saudite që të nxisë unitetin në Golf mes përshkallëzimit të debate...
Bombë pranë selisë së ambasadës Gjermane në Kabul. Mbi 80 të vdekur dhe 350 të plagosur. (UPDATED)
Një bombë e fuqishme e vendosur në një makinë ka goditur zonën diplomatike në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. Nga shpërthimi i bombës u vranë m...
26 kristianë vriten në një autobus në Egjipt. Deri tani- pa autorë.
( FOTO: Kristianët e kooptuar përbëjnë 10% tw Egjyptianëve prj 92 milionë)/ Një person i armatosur ka qëlluar mbi një autobus me Kristianë të k...
CIA ka krijuar një Mision Special për Korenë e Veriut
CIA njoftoi këtë javë se ka krijuar 'Qendrën e Misionit në Kore' me seli në Langley, Virginia. Misioni ka për qëllim që të vëzhgojë mbi rrezikun e...
Koreja e Veriut provokon me një tjetër raketë; një ditë pas zgjedhjes së presidentit të ri në Jug
  Koreja e Veriut ka kryer një test tjetër provë të raketës balistike, vetëm një ditë pasi presidenti i ri u vendos në zyrë në Jugu. Zy...
Faqja 4 prej 16« E para...23456...10...E fundit »