Çfarë sjell ‘narko- shteti’?… Kryepeshkopi Venezuelian: “Po qeverisemi nga ‘narko- diktatura dhe plaçkitësit e arkës së shtetit”.
(FOTO: Oswaldo Azuaje Pérez, Kryepeshkopi i Venezuelës/ FOTO në fund: Nicolás Maduro, diktator i Venezuelës. )/ Çfarë sjell ‘narko- shteti’?......
9 kongresmenët e njoftuar nga ‘American Spectator’ mbërrijnë në Tiranë. Takimi i parë me Presidentin
(FOTO: Kongresmeni Bob Goodlate që kryeson delegacionin në Ballkan dhe në Shqipëri)/ Kanë mbërritur në Tiranë 9 kongresmenët amerikanë që kanë ...
Presidenti Trump shkarkon nga detyra shefin e FBI, James Comey
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka shkarkuar nga detyra drejtorin e FBI, Comey,  për shkak të trajtimit të hetimeve ndaj emaileve...
Plakja e kontinentit: 4 liderët në majë të Europës- Zero fëmijë mes tyre
Me zgjedhjen e Emmanuel Macron si president i Francës të Dielën e kaluar, numërohen katër liderë të vendeve kryesore të Europës- Gjermani, Mbretër...
LULZIM BASHA PAS TAKIMIT ME AMBASADORIN LU: MË 13 MAJ NË PROTESTË MASIVE
  Nga Lulzim Basha/ Menjëherë pas takimit me ambasadorin e SHBA në Tiranë, Donald Lu, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, ka postuar në ...
Ambasadori i SHBA, Lu në takim ‘kokë më kokë’ me Bashën
Ambasadori i SHBA-së në Tiranë, Donald Lu mësohet se është duke zhvilluar një takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Takimi është duke u zhvillu...
Merkel pret e përcjell presidentët Francez. Dje Hollande në vizitën e fundit. Macron do të bëjë vizitën e parë.
  Presidenti në largim, Francois Hollande bëri një udhëtim të jashtëm emocional, që është udhëtimi i tij i fundit në botë, ditën e Hënë në...
Portret pas aktit ‘heroik’ të një aktivisti politik të kohës
A kti heroik është ky: Aktivisti politik, një militant dhe nëpunës i Partisë Socialiste, pasi shpëtoi nga tritoli që i vunë në derën e vilës, foli...
Ministri i Brendshëm konfirmon se ISIS kërcënoi jetën e Lulzim Bashës
  (FOTO: Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj. Arkiv)/ Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka pranuar publikisht për herë të parë se kërcë...
Delegacioni i Kongresit Amerikan është nisur të Shtunën për një ‘mision urgjent’ hetimi në Ballkan mbi tensionin e krijuar nga Soros-Obama.
“The American Spectator” shkruan sot se kryetari  i ‘House Judiciary’ Republikani Bob Goodlatte (R-VA) është vënë në krye të 15 anëtarëve të një d...
Faqja 448 prej 516« E para...102030...446447448449450...460470480...E fundit »