Francë: Manuel Valls shpall kandidaturën për president këtë të hënë. Po presim, akoma e hënë është
(FOTO: Manuel Valls, flamuri i Francës në sfond) -Nuk dihet, e François Hollande-it apo e Manuel Valls, është tehu ose doreza e thikës që ka ça...
Në Tiranë ndjehet frymë e “ikjes” pas dështimit të të majtës në Europë
Nga Veritas.com.al/ Nuk ka si shpjegohet ndryshe veprimtaria e administratës e ditës së sotme, veç një ditë pas humbjes së kryeministrit të Ita...
Pse ndodhi në Korçë ky krim i padëgjuar?!
(FOTO: Pamje nga shtëpia e Naimit ku ndodhi krimi) /Veritas.com.al/ Kushdo do të ishte ndalur, të kishte marrë frymë thellë dhe të ishte men...
Kryeministri italian Matteo Renzi jep dorëheqjen pas humbjes në referendum
(FOTO: Manifestime popullore pas mesnate në Iali në entuziazë Kryeministri Italian, Matteo Renzi ka dhënë dorëheqjen pasi ka pësuar humbje të t...
Sot mund të vendoset fati i BE. Hapen votimet në Austri dhe Itali, vota kundër Establishmentit
(FOTO: Matteo Renzi i Italisë dhe Norbert Hofer i Austrisë) Sot në mëngjes u hapen qendrat e votimit për turin e dytë të zgjedhjeve presidencia...
CNN po lëviz malet për të pasur Megyn Kelly-n, por me çmim më të lirë se sa paguhet sot te Fox News
(Foto: Megyn Kelly) Matt Drudge ka një shkrim ekskluziv mbi prezantuesen e Fox News-it, Megyn Kelly- sipas Breitbart News. CNN e kërkon atë ...
Në Ballkan grinden tre shtete anëtare të NATO-s
Nga: L. Skiroi/ Veritas/ Në kulmin e lavdërimeve, të vet-lavdërimeve dhe qortimeve të forta mbi NATO-në në botë, vjen një “luftë” mes anëtarëve...
Babai i kryeministrit paska një dosje sekrete në Moskë/ Dëshmia e ish- kryeministrit
  Nga: Veritas.com.al/ Kryeministri Rama gjeti hapësirë televizive në Top Channel- një  media që e shërben vazhdimisht, që të thotë se ...
Lufta kundër komunizmit mund të bëhet vetëm jashtë shtetit. Presidenti i Republikës vëren tendenca të hidhura.
  Nga: Veritas.com.al/ Kështu tha Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një Konferencë të mbajtur në Europë. Konferenca titullohej “Kr...
Shefi i EURALIUS në Tiranë, Rainer Deville, ishte blerë?. Bëri sikur përktheu keq ligjin për “Venecia”
(FOTO: Rainer Deville dhe një koleg i tij, në Tiranë)/   Nuk po alarmohet bota kot së koti; droga në Shqipëri mund të blejë jo vetëm vo...
Faqja 448 prej 470« E para...102030...446447448449450...460470...E fundit »