Në Çadrën e Protestës vjen i dërguari i hungarezit Orban- modeli i Donald Trump në Europë.
(FOTO: Zsolt Nemeth tha sot se 'korrupsioni i ndërkombëtarëve është më e keqja pas komunizmit')/ Sot në Çadrën e Lirisë ka ardhur dhe ka mbajtu...
MAY E BRITANISË: ZYRTARËT DHE POLITKANËT EUROPIAN PO KËRCËNOJNË ZGJEDHJET NË UK. (Çfarë presim ne në Tiranë?…)
Theresa May ka akuzuar politikanët dhe zyrtarët evropian se po kërcënojnë Mbretërinë e Bashkuar  në përpjekje të paramenduara për të influencuar n...
LAJMI I FUNDIT/ Nuk ka marrëveshje mes qeverisë dhe Opozitës
  Sapo ka përfunduar takimi i nivelit më të lartë politik,  mes kryetarit të qeverisë dhe kryetarit të Opozitës, në prani të Presidentit t...
Pas tre orë ka mbaruar takimi Basha- Rama në Presidencë; deri tani asnjë fjalë
Sapo ka përfunduar takimi i nivelit më të lartë politik,  mes kryetarit të qeverisë dhe kryetarit të Opozitës, në prani të Presidentit të republik...
SOT OPOZITA NIS RRUGËN E KTHIMIT PËR NË ZGJEDHJE
Frrok Çupi/ Ngjarjet e fundit, sigurisht intensive, po na çojnë drejt fundit të arsyetimit: Sot Opozita, me gjasat më të shumta, nis rrugën dre...
HAP PAS HAPI ME KRIZËN POLITIKE/ Shuhet kureshtja mbi mbledhjen e grupit parlamentar të PD
(FOTO: Arkiv)/ Në mbledhjen e grupit parlamentar të PD nuk ka pasur asnjë moment të kthimit pas porsa i përket qëllimit të realizimit të zgjedh...
HAP PAS HAPI ME KRIZEN POLITIKE/Deformohet e vërteta e takimit Rama-Basha. Reagon Presidenti.
Presidenti i  Republikës ka reaguar pas lajmeve në media në lidhje me takimin e mundshëm mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të opozitës Lulz...
HAP PAS HAPI ME KRIZËN POLITIKE: Kryetari i Opozitës- video-konferencë me liderët e PPE
  Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po informon Presidentin dhe zv/Presidentin e PPE-së si dhe eurodeputetin Hahn në video-konfe...
Kthim në sistemin maxhoritar. Basha njeh gabimin e vitit 2008, kërkon kodin e ri zgjedhor dhe vetëm 100 deputetë në Kuvend.
Në fjalimin e mbajtur sot në Çadrën e Protestës, kryetari i Opozitës, Lulzim Basha ka kërkuar kthimin në sistemin elektoral maxhoritar. Propozimin...
Papa Francesku: Europa ndodhet nën rrezikun e ‘shpërbërjes’.
Çdo komb është i lirë të zgjedhë liderët politik që ai do, tha Papa Francesku ditën e Shtune, ndërsa vetë Europa po shkon drejt ‘shpërbërjes’. ...
Faqja 450 prej 516« E para...102030...448449450451452...460470480...E fundit »