Republika e re- sipas Bashës, sistemi i mundësive për të gjithë
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tha të martën se në ditën e 45-të të qëndresës sonë, diskutuam me qindra të rinj e të reja nga e gji...
Pse vritet gjyshja?
Nga: Veritas.com.al/ Gjyshja vritet si kushdo tjetër kur krimi bëhet mbizotërues në mendjen e njeriut. Kjo ndodhi në Durrës sot, kur 25 vjeçari...
Sot dëshmohet nëse Lu e Arvizu mund të jenë miq “për kokë” të kryeministrit Rama
Nga: L. Skiro/ (FOTO: Zoti Lu, zoti Rama dhe zoti Arvizu në moment hareje. Foto Arkiv)  Që në mëngjes sot, rreth orës nëntë, kryeministri Ed...
Pritën me natë e me ditë që të flasë. LSI foli dhe tha çfarë kishte thënë.
Nga Veritas.com.al/ Një natë më parë gazetarët e mjerë kishin pritur në të ftohtë, në Pazarin e Ri, kur do të dalin nga darka Rama dhe Meta; dm...
2 shpërthime në metronë e Sant Peterburgut. Të paktën 10 të vdekur dhe shumë të plagosur. VIDEO
Një lajm i shpërndarë 12 minuta më parë ka konfirmuar se në metronë e Sant Peterburugt në Rusi ka pasur dy shpërthime të mëdha,  raporton Reuters....
LSI MBAS DARKE SHKON NË…. KAVAJË PËR ZGJEDHJE
Nga: Veritas.com.al/ Po të ishte pyetur më parë, secili nga liderët e LSI, edhe pse shumë gazmorë, nuk do të kishin pranuar që “pas darke” LSI ...
90 minutat e dy ambasadorëve amerikan me kryetarin e Opozitës, Basha
  U bënë 90 minuta që nga momenti kur ka nisur takimi i dy diplomatëve amerikan- Lu dhe Arvizu, i pari ambasador aktual dhe i dyti ish- am...
Të gjitha palët flasin për “vdekjen” në ditën e 44-t.
Nga: Veritas.acom.al/ Dita 44 është dita e numëruar që nga fillimi i ptotestës qytetare të drejtuar nga opozita; dhe kjo ditë u shënua sot... ...
Presidenti Nishani “tradhton” origjinën politike, i jep krah zgjidhjes alias ‘urdhër peshku’.
Nga: Frrok Çupi/ Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, në një intervistë për kanalin te;eviziv “News 24” ka thënë se është i gatshëm që “kriz...
Silva Daja e Kavajës ka dhënë dorëheqjen si kandidate për Bashkinë.
(FOTO: Në këtë foto shfaqet Gentjan Daja, burri i kandidates për kryetare bashkie në Kavajë, Silva. Ky ëhstë edhe kryetar i PS në rajon, edhe mik ...
Faqja 460 prej 516« E para...102030...458459460461462...470480490...E fundit »