Ekipi i presidentit Trump: Sekretari i Shtetit do të shpallet në “ditët e ardhshme”.
  Presidenti i zgjedhur, Donald Trump ka emëruar 63 për qind të kabinetit, sipas Sean Spicer, shef i Strategjive dhe Komunikimit të Komite...
NDRYSHONI STILIN E JETËS/ 6 KËSHILLA PËR TA MARRË VETË NË DORË JETËN TUAJ
    Nga Claire Schneider/ Falë disa metodave të thjeshta dhe të dobishme, është e mundur ta njohim më mirë veten dhe sidomos të...
Galeria Kombëtare e Portreteve “The Smithsonian” do të ekspozojë portretin e Presidentit Trump para inaugurimit.
(PORTRET: Donald Trump në vitin 1989. Portreti do të vendoset në Galerinë "The Smithsonian") Galeria e Portreteve “The Smithsonian”  në Washing...
Ish-kryeministri Berisha paraqitet në komisionin hetimor, por nuk betohet “para një shkelësi ligji”/ VIDEO
(FOTO: Zoti Berisha në fillim të seancës në komision)/ Sot, në mbledhjen e zakonshme të komisionit hetimor për çështjen e CEZ është paraqitur z...
Zgjedhjet në Maqedoni i fitoi Gruevski. Shqiptarët humbën 11 deputetë, por kanë në dorë fatin e Qeverisë
  Shqiptarët e Maqedonisë kanë çelësin e Qeverisë së re të Shkupit. Pavarësisht se rezultatet e tyre krijuan pakënaqësi, pasi një pjesë e ...
Chelsea Clinton kapet në vjedhje të fondeve të Bamirësisë
  (FOTO: Chelsea dhe Hillary Clinton) Nuk është ndonjë sekret që të thuash se bashkë me Hillary dhe Bill Clinton, edhe vajza e tyre ësh...
FBI thotë se CIA ishte e gabuar me Rusinë. Shiko çfarë ka ndodhur realisht.
(FOTO: John Brennan, shef i CIA) Është shumë e çuditshme, apo jo! Shiko çfarë ndodhi. Para dy ditësh, “Washington Post” raportoi se CIA ka “një...
Ndëshkimi i Solzhenitsyn nisi që në periudhën e Rasputin
(FOTO: Alexander Solzhenitsyn, Nobelist në Letërsi) Si u ndalua dhe u përndoq Alexander  Solzhenitsyn në Rusi? Si u bë Nobelist në botë por i p...
Në Shkup: Zhduket një parti e vjetër, lind një e re. Shqiptarët po gëzohen për atë që janë, jo për atë që fituan.
  /Nga Veritas.com.al/  Zgjedhjet parlamentare të jashtëzakonshme në Maqedoni mbaruan. Ndryshimi më i madh mes tyre dhe nesh është se, ndërsa vo...
Balerini nga Çeçenia vdes në skenë, publiku mendon se “është pjesa” dhe duartroket/ (Video)
  Në skenë  ndodheshin këngëtarja dhe balerini  që e shoqëronte. Liza Akhmatova e vështroi balerinin Khusainov tek u shtri në skenë, por m...
Faqja 431 prej 522« E para...102030...429430431432433...440450460...E fundit »