HAP PAS HAPI ME ZGJDHJET NË AMERIKË/ Egypti paralajmëron se një fitore e Hillary mund të “zgjojë” Vëllazërinë Myslimane
Zyrtarisht, qeveria e Egyptit thotë se nuk e lidh gjë me zgjedhjet e ardhshme të presidentit Amerikan. Por deklarata e botuar në median Egjipti...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Gjysma e votuesve besojnë se Hillary ka thyer ligjin
  Sipas një sondazhi të ri kombëtar nga “McClatchy-Marist” tregon se Hillary Clinton ndodhet një pikë më shumë se Donald Trump, sipas pikë...
ZBULIMI: “Washington Post” zbulon 1, 100 donacione cash, të fshehura nga Clintonët
  Një bllok donacionesh mirësie ndaj Fondacionit Clinton, prej 1. 100 dhuruesish, dështoi të identifikohet. Asgjë nuk dihet mbi burimin e ...
Turqia pas tentativës për grusht: Thyhen protestat pro Kurde në Stamboll
Policia Turke ka përdorur ujë dhe gaz lotsjellës për të thyer protestat në Stamboll kundër arrestimit të liderëve të Partisë pro- Kurde, HDP. D...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Republikanët kryesojnë në votimet rekord në Florida
  Në më pak se tre ditë para ditës së Zgjedhjeve, 8 nëntor, në votimet e hershme- siç quhen në Amerikë- Republikanët po mbajnë avantazhin ...
Turqia ndalon 9 gazetarë pro- opozitës dhe 9 politikanë të opozitës
  Nëntë gazetarë pro- opozitë në Turqi, të gazetës “Cumhuriyet” janë arrestuar dhe janë mbajtur në qeli nga një gjykatë në Stamboll, sipas...
Hillary nuk e informoi Departamentin e Shtetit mbi dhuratën 1 milion dollar nga Katari
    Sipas Reuters/ Fondacioni Clinton ka konfirmuar se ka pranuar një dhuratë 1 milionë dollarë nga Katari në kohën kur Hillary...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË Po përfundojnë votimet në shtetet kryesore
  (Bloomberg)/ Ndërsa fushata elektorale i afrohet javës finale, Donald Trump po tregon forcë në Ioëa dhe Ohio par ditës së Votimit. Nd...
Julie Gayet: Një libër mbi aktoren dhe marrëdhënien me François Hollande
Nga Katia Fache/ Aktorja, producentja dhe shoqja "indipendente" e François Hollande është objekt i një libri që del në fund të janarit të ardhs...
Torino pa mish? A është i pari “qytet vegjetarian” në Itali një dështim i paralajmëruar?
Veritas.com.al/ Kryetarja e re e Bashkisë së Torinos ka bërë të ditur se ka plane për ta shndërruar atë në qytet vegjetarian – madje shpall edhe nj...
Faqja 476 prej 536« E para...102030...474475476477478...490500510...E fundit »