Project Veritas/ Twitter pranon ndalimin për llogaritë që shprehin interes në Zot, Armë dhe Amerika.
Inxhinieri që mbulon direkt rrjetin Tëitter , Pranay Singh pranon se do të ketë ndalim masiv të llogarive në Tëitter që shprehin interes në Zot, n...
Mëngjesi i sotëm- pa Rexhep Çelikun; ndërron jetë Mjeshtri i valles shqiptare.
Teatri i Operës dhe Baletit ka njoftuar sot në rrjetet sociale  se artisti i famshëm i valles shqiptare, Rexhep Çeliku ka ndërruar jetë herët, rre...
Dylgjeri, Burgu dhe Strasburgu
“Ky vend është i çuditshëm”- ka reaguar publicisti Dylgjeri- pas vendimit të Gjykatës së Strasburgut për dëmshpërblimin e  pallatit të Vlorës me 1...
Borë e zezë në Timirtau të Kazakistanit, misteri alarmon banorët.
Më e shumta nga bora që ra në qytetin Temirtau në Kazakhstanin qendror, është e zezë. Në vend të borës së bardhë të zakonshme, me të cilën fëmi...
BLOOMBERG: Federica Mogherini e BE, një “avokate e përlotur e shteteve mashtruese”.
Federica Mogherini, shefe e politikës së jashtme në Bashkimin Europian është një mike  palëkundur e shteteve mashtruese dhe regjimeve tiranike e c...
Maqedonia, që sot, do të flasë edhe shqip zyrtarish
Parlamenti maqedonas ka miratuar me 69 vota pro ligjin për pranimin e gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare krahas gjuhës sllave- maqedonase. Në votim...
Bëjmë Opozitë: 13 milion euro dëmshpërblim për banorët dhe për pronarin- vjehërr i Lulzim Bashës.
Që në muajt e parë të qeverisë ‘Rama 1’ u vendos që pallati i ndërtuar në Ujin e Ftohtë të Vlorës të shembet me eksploziv. Pallati ishte i mbushur...
Foto: BORË NË SAHARA; PAMJE MAHNITËSE.
Të dielën e kaluar ka pasur reshje bore në Sahara. Mijëra njerëz kanë vrapuar për në qytetin Ain Sefra të Saharasë së Algjerisë, për të shijuar bo...
UPDATED/Milot: Një makinë me pasagjerë bie në lumin Mat, një i vdekur, dyshohet për të tjerë
UPDATED: Policia ka bërë të ditur se shoferi i gjetur pa jetë identifikohet si Viktor Marku; dhe se pas nxjerrjes së makinës nga lumi Mat, rezu...
Stuhi në gotë. Libri që do t’i thoshte të gjitha, por që nuk na tha asgjë.
Nga Matthew Walther/ ‘The Week’ *Dikush ‘i ka thënë dikujt – ndoshta autorit, ndoshta dikujt që i tha autorit, apo dikujt, i cili i tha dikujt,...
Faqja 5 prej 396« E para...34567...102030...E fundit »