Matt Rosendale dhe Andy Biggs bëjnë thirrje që Liz Cheney të shkarkohet pasi mbështeti Demokratët për shkarkimin e Trump
  Kryetari i Grupit të Grupit të Dhomës së Lirisë Andy Biggs (R-AZ) dhe Rep. Matt Rosendale (R-MT) kërkuan rrëzimin e Rep. Liz Cheney (R-W...
Edhe mbiemri i flet për allishverishe/ U hoq si infermiere dhe zhvati para të sëmurës me covid, ndalohet Tire Alldervishi
Tire Alldervishi është ndaluar nga uniformat blu. Sipas policisë Tire Alldervishi 58 vjeçe, banuese në Tiranë i është prezantuar si infermiere...
Rasmussen: Donald Trump vlerësohet pozitivisht me 48 për qind, pavarësisht trazirave në Kapitol Hill
Një sondazh i Rasmussen i lëshuar të hënën tregon se Presidenti Donald Trump mban një vlerësim prej 48 për qind të të intervistuarve, pavarësisht ...
Ditën e dytë vaksinohen 60 mjekë/ Bino: ‘Asnjë shqetësim tek personat që e kanë injektuar’.
60 epidemiologë dhe mjekë të dy spitaleve COVID 1 dhe 2 janë planifikuar që të injektojnë vaksinën anti-COVID në ditën e dytë të procesit të vaksi...
Po shembet rruga tjetër e “Salillarit” në Vlorë, kompania mundohet të fshehë gropat.
Një tjetër rrugë po shembet në Vlorë dhe sërish bëhet fjalë për një aks rrugor që mirëmbahet nga kompania “Salillari”. Në aksin nacional Vlor...
Kureshtarët pas ngjarjeve në Amerikë/ Cili është George Soros?
Emanuel Pietrobon George Soros është një nga personazhet më të përfolur të dekadës së fundit. I idolatruar dhe i prezantuar nga disa si një kam...
Ish-kryetari i Këshillit të Qarkut Kukës sulmon me armë Policinë, dëmtohen 5 efektivë
Abedin Oruçi, ish-kryetar i Këshillit të Qarkut Kukës i shpallur në kërkim më 23 tetor 2020, pasi akuzohet se ka kundërshtuar organet shtetërore d...
Kush pyeti nga vjen vaksina?! Të parat mbërritën nga kompania Pfizer
Kompania Pfizer ka sjellë vaksinat e para anti-COVID-19 në Shqipëri. Ato kanë mbërritur në vendin tonë përmes aeroportit të Rinasit. Dozat e para ...
Zhduket Moisi Habilaj në Itali. Policia nuk e gjen në banesë, shpallet në kërkim ndërkombëtar
Policia italiane ka shkuar për kontroll në banesën e Moisi Habilajt në Itali dhe nuk e ka gjetur. I dënuar për trafik droge me 15 vite burg, a...
Trump nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen pas trazirave të Capitolit, ai “nuk do të largohet nga skena publike”
Presidenti Trump nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen ose "të largohet per fare nga skena publike" pas thyerjes së Capitolit nga mbështetësit e Tr...
Faqja 5 prej 994« E para...34567...102030...E fundit »