Ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar, Veliaj: Tani, për pak,nisin punët voluminoze.
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, dha detaje sa i takon punimeve për ndërtimin e Teatrit të Ri Kombëtar. Gjatë një interviste në ABC N...
Shpërthim me tritol në banesën e kreut të PD në Ungrej të Lezhës, i zoti nuk di ndonjë konflikt
Lënda plasëse e vendosur në banesën e kreut të PD në Ungrej të Lezhës, Preng Pjetri ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Nga pamjet e...
Miratohet pr/ligji për ndërtimin e Urës së Bunës. Investimi 1,5 miliardë lekë do të ndahet mes Shqipërisë dhe Malit të Zi
Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku tha pas mbledhjes së qeverisë se u miratua pr.ligji për ratifikimin e marrëveshjes për ...
Ministre e Jashtme, Olta Xhaçka, thërritet në SPAK
Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka është thirrur sot në Prokurorinë e Posaçme. Ministrja Xhaçka ka mbërritur në SPAK rreth orës 13:00. Shkurtim...
KAS i rrëzon të dy, Berishën dhe Bashën, e kthen dosjen tek Celibashi. Vendimi i arsyetuar:
KAS nuk ka pranuar të shqyrtojë ankimimet e Foltores dhe PD zyrtare duke e rikthyer kërkesën tek Celibashi. KAS thotë se fakti që Celibashi la 48 orë kohë për Bashën që të firmoste vetë dokumentet...
Mimoza, kamarjerja që u vra në Don Bosko/ Mbeti jetime që 5 vjeç, punonte për të rritur mbesën.
Mimoza Paja, e cila mbeti viktimë në masakrën e Don Boskos një natë më parë, jetonte me qira pranë lokalit të Fatjon Muratit. Paja punonte për të ...
Direkt për pushtetin paralel.
Qeveria e Shqipërisë nuk ka treguar asnjëherë sinqeritet ndaj politikës së Kosovës. Luan politikën “për vete”. Ta kenë mirë me Kosovën në një ditë t...
PD në zgjedhje, Basha nuk firmos/ Celibashi: Afati skandon në mesnatë
Afati 48 orësh i vendosur nga kreu i KQZ Ilirjan Celibashi për Partinë Demokratike, përfundon sot në mesnatë. Kështu u shpreh vetë kryekomision...
Celibashi: Vendimin për regjistrimin e PD-së e marrim nesër ose pasnesër!
Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashit tha se vendimin për regjistrimin e Partisë Demokratike do ta marrin nesër ose pasnesër, ndërsa afati që Lulzim Ba...
Shuhet Tereza Marubi, e fundmja pinjolle e fotografëve të famshëm shkodranë
Familja e famshme e fotografëve, Marubi, humb trashëgimtaren e ‘dinastisë’ së famshme shqiptare. Tereza Marubi, e bija e fotografit Gegë Marubi, ...