Ndahet nga jeta i ati/ Saimir Tahiri: ‘O ba, si nuk më prite? Rri i qetë andej, mos u mërzit më!’
Babai i ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, ka ndërruar jetë. Bashkim Tahiri ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare pas një “luftë” me sëm...
Elisa Spiropali u drejtohet prokurorëve që burgosën nënën me foshnjë 8 ditësh!
Lironi Diana Bahçen! Kjo është thirrja e ministres së Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali pas arrestimit të Diana Bahçes në Shkodër, e cila u ...
Berisha-Meta në koalicion më 14 Maj, e njëjtë si në 6 Mars.
Në limite të afatit të përcaktuar nga KQZ për regjistrimin e koalicioneve, Sali Berisha duket se e ka gjetur rrugën për të hyrë në zgjedhjet e 14 ...
Efektivi i RENEA-s ka lidhje me grupin e Ervis Martinajt dhe kriminelë të tjerë. U kap me 113 mijë euro. Cili është Altin Morina?
Arrestohet në Tiranë një efektiv i forcave Renea. Në pranga u vu 43 vjeçari  Altin Morina me detyre Shefi i stërvitjes në këtë repart. Hetimet për...
Olsi Dado bëhet prokurori i 18 i SPAK, vjen po nga një prokurori tjetër.
Olsi Dado, është  komanduar përkohësisht si prokuror i Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Lajmi konfirmohet n...
Atentati në Don Bosko/ Policia në gjurmë të Fatjon Muratit, kërkime në Kosovë e në Turqi
Policia e Shtetit pritet t’i drejtohet homologëve në Kosovë dhe më pas atyre në Turqi, për të shkëmbyer informacione në lidhje me Fatjon Muratin, ...
PD jashtë zgjedhjeve, kërkesë ankimore në KAS, relatori i njëjtë
  KQZ hodhi shortin për të përcaktuar relatorin për ankimimin e PD-së për mosregjistrimin në zgjedhje. Relator u caktua Koli Bele. Ishte firma...
Dyshohet se është rrëzuar te Kisha e Laçit, besimtarja vdes rrugës për në spital
Humb jetën një besimtare në Kishën e Shna Ndout në Laç. Abc News mëson se gruaja është dërguar për në spitalin e Traumës me autoambulancën e Laçit...
Vjosa, Park Kombëtar/ Pedagogu Skrame: Kësaj here u dëgjuam, hymë në standardet ndërkombëtare!
Pedagogu Klodian Skrame thotë se shpallja e Vjosës, Park Kombëtar, është një hap i rëndësishëm për vendin, ku në këtë fushë tanimë do të ketë stan...
KAS rrëzoi Berishën, fati i PD-së së Alibeajt kalon sërish në dorën e Celibashit! Sot në 16:00
Ditën e sotme Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi do të shqyrtojë kërkesën e Partisë Demokratike për regjistrimin në zgjedhje. Pasi Komisioni i Anki...