Maskat për fytyrën synojnë të parandalojnë përhapjen e COVID-19, por jo domosdoshmërisht.
  9 Prill (UPI) - Që kur COVID-19 filloi të përhapet në Shtetet e Bashkuara, një debat ka lindur nëse publiku duhet të veshë maska - dhe d...
Coronavirusi: BE mund të dështojë, paralajmëron Giuseppe Conte i Italisë
Nga Mark Lowen, Korrespondent i BBC Romë Kryeministri i Italisë i ka thënë BBC-së se Bashkimi Evropian rrezikon të dështojë si një projekt në k...
Ja ku të ankoheni nëse keni probleme me bankat për shtyrjen e kredive!/ Edi Rama
Për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi, qeveria mori si masë lehtësuese për ata që kanë kredi, të shtyjë për tre muaj këstet. Për të gj...
Kush i pagoi shpenzimet per kalimin dhe hotelerinë e 27 emigrantëve të bllokuar në Kapshticë?
TIRANË– Personi që ka marrë përsipër të paguajë të gjitha shpenzimet për 27 shqiptarët që u strehuan në një hotel në Korçë, është Lazim Destani. F...
Një amerikan gjendet i pajetë në apartamentin e tij në Sarandë. A ka arsye Covid-i
    Një shtetas amerikan, është gjetur i pajetë sot në mesditë në apartamentin e tij ne Sarande.  Lajmi është bere i ditur për ‘B...
Drejt një Pashke verore me temperatura deri në 27 gradë
Ende shumë ditë me anticiklonin afrikan: fundjava e Pashkëve do të shohë një nxehtësi jashtë sezonit në Qendër-Veri me temperaturat maksimale deri...
Itali/ Shembet ura në rrugën për në Toscana, izolimi nga Covid shmang tragjedinë
    (ANSA) - Romë, 8 Prill - Një urë u rrëzua të Mërkurën në një rrugë provinciale pranë Massa Carrara në Toscana. Një furgon u...
Shpërthimi i koronavirusit shënon blerje rekord të Biblës: ‘Njerëzit kërkojnë shpresë’
  Caleb Parke | Fox News Me pasiguri në mes të pandemisë së koronavirusit dhe shumë njerëzve të mbërthyer në shtëpitë e tyre, njerëzit ...
Coronavirus: Shëndeti i Boris Johnson përmirësohet ’pas trajtimit intensiv’
  Kryeministri Boris Johnson po "përmirësohet" pas dy netësh në kujdes intensiv me koronavirusin, ka thënë kancelari Rishi Sunak. Kance...
Kryebashkiaku Laburist: ‘Boris Johnson “e meriton plotësisht” koronavirusin!
  Një kryetar Bashkie i zgjedhur nga Partia Laburiste ka thënë se Kryeministri Boris Johnson "meriton plotësisht" infeksionin me koronavir...
Faqja 50 prej 896« E para...102030...4849505152...607080...E fundit »