Meta i përgjigjet ambasadores Kim: ‘Të jemi serioz e të mos bëjmë gallatë’.
Ne konferencen per shtyp qe sapo mbajti presideNti Meta, u pyet edhe reth deklarates se zonjes Yuri Kim, ambasadore e SHBA, e cila duke marre shka...
Foto-video/ Garderoba e Teatrit të shembur, veshjet e aktorëve…, të gjitha janë ruajtur.
Ndërtesa e Tetrit Kombëtar tashmë është shembur, por një pasuri e tërë ka mbetur pas. Pasqyra, qilima, maska, kitara, tavolina, filxhanë, kar...
IA ARRITËM EDHE KESAJ DITE…
Nga: Astrit Patozi/ Edi Rama dhe Lulzim Basha janë të pangjashëm, ngado që ta kapësh. Jo vetëm si tipologji politikanësh, por edhe në stil, n...
Para gjysmë ore Tirana u godit nga një tërmet me magnitudë 3.2 i shkallës Rihter
Një tërmet me magnitudë 3.2 të shkallës rihter është regjistruar sot në vendin Tiranë. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 13 km nga Shijak...
Meta me zgjidhje kanunore: Më duhen 20 burra që ta rrëzoj Parlamentin!
Ilir Meta ka folur sot tek televizioni Syri. Sa i përket shpërndarjes së parlamentit, të cilin e konsideron të paligjshëm, kreu i shtetit u shpreh...
Rama i zbulon planin e Metës: Aleancën për Teatrin do të bëjë parti të tij të re!
Kryeministri Edi Rama, ne nje interviste me Sokol Ballen ne Real Story, paralajmëroi mbrëmjen e së enjtes se Aleanca për Teatrin do të kthehet në ...
Brukseli rrëzon Metën për ndërhyrjet në Drejtësi. Soreca: ‘S’është koha për të rihapur diskutime!’
Pas paralajmërimit të ambasadores se Shteteve te Bashuara, Yuri Kim, për ndërhyrje në Reformën në Drejtësi, një reagim ka ardhur edhe nga kolegu i...
THEMBRA E THEATRIT
Frrok Çupi Sapo dha shpirt theatri i vjetër, ende duke gulçuar nën pluhurin e largimit, liderët e opozitës iu drejtuan ‘heronjve’ në turmë: ‘Mo...
Regjisori Altin Basha: ‘Ai nuk u bë kurrë Teatër Kombëtar, as adoptimet nuk mund të sillnin më asgjë’
TIRANË, 21 maj- “Teatri i ri Kombëtar që pritet të ndërtohet nga Bashkia e Tiranës, do të adresojë të gjitha nevojat e komunitetit të artistëve pë...
Europa Nostra: ‘Nuk kemi premtuar financime për Teatrin Kombëtar, ky është lajm i rremë’.
Teatri Kombëtar është në qendër të debatit publik në Shqipëri pas shembjes së tij nga qeveria dhe protestave të një grupi artistësh që kërkonin mb...
Faqja 6 prej 877« E para...45678...203040...E fundit »