Protestuesit po vendosin çadra në shesh. “kjo është shtëpia jonë e re!”
Me motivin se nuk largohen nga sheshi pa largimin e qeverisë, protestuesit kanë vendosur të qëndrojnë në shesh. Të rinjtë protestues po ngrenë çad...
Gruaja vret burrin, më pas veten, në Pogradec
  Një krim i rëndë në familje ka ndodhur në fshatin Velçan në Pogradec. Dy trupa të pajetë janë gjendur në një kasolle  dhe pas kësaj është zb...
Turqi/ Shpërthen makina bombë pranë pallatit të gjyqtarëve, 1 fëmijë i vrarë e 15 të plagosur
  (FOTO: Vendi i ngjarjes. Marre nga gazeta Hurryet)/ Një fëmijë është vrarë dhe të paktën 15 të tjerë janë plagosur në një shpërthim t...
Sot në 18, në fakt jemi në 19!
Frrok Çupi/ Jo pse sot ngrin koha; nuk është kjo arsyeja. Madje sot,  18 shkurt, do të ishte një ditë si të tjerat, që nuk do të vihej re. Do t...
Britania do ta lërë tregun Europian, pavarësisht nga çarravitjet e europianëve: May
(Theresa May pas intervistës me Le Figaro. Foto: AFP)/ Britania do ta lërë Tregun Europian dhe nuk do të dëgjojë “lutjet çarravitëse” të një pj...
Kongresmeni Dana Rohrabacher i shkruan Lulzim Bashës disa orë para protestës
(FOTO: Dana Rohrebrabacher, kongresmen dhe kryetar i Komisionit të Jashtëm në Kongres për Europën)/ “I dashur Lulzim, Ne mbështesim fuqimish...
Prag katastrofe: Shemben papritur katër katet shtesë të pallatit 24-katesh në buzë- deti te Shkëmbi i Kavajës.
Katër katet shtesë të një pallati përbindësh në zonën bregdetare  “Shkëmbi i Kavajës” janë shembur. Pallati 24 katesh është në pronësi të Enver Sh...
Policia publikon mbi rrugët dhe parkingjet e bllokuara gjatë protestës së opozitës.
Ja çfarë komunikon policia mbi rrugët e bllokuara nesër në Tiranë: Drejtoria Vendore Policisë Tiranë, ka marre masa për garantimin e rendit dhe...
Basha: Protesta nuk ka limit kohe; policia të mos provokojë se do të bëhet pre e provokimit të vet!
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përsëriti edhe njëherë se ajo do të jetë paqësore dhe “një festë e demokracisë” siç e quajti ai. Sa i për...
Edhe 10 roje më shumë për zonjën Vllahutin/ Vendim i kryeministrit
  Në kulmin e aferës që ka shpërthyer mes Tiranës dh Brukselit për hetimin e vilës së ambasadores së BE, Romana Vlahutin, ka vendosur të n...
Faqja 615 prej 770« E para...102030...613614615616617...620630640...E fundit »