Ben Blushi largohet nga PS duke thënë se “askund në botë nuk mund të votohet kjo parti!”
    Nuk është çudi që të gjithë ata që votuan për të nxjerrë zgjedhjet jashtë Partisë Socialiste, votuan për të futur mbetjet në Shqip...
Madonna zhvishet për Hillary Clinton
  Ikona e Pop-it, Madonna iu bashkua koleges së saj Katy Perry duke u çveshur për të inkurajuar Amerikanët që të shkojnë në votime në Ditë...
Los Angeles Times shoqëron sondazhet: Donald Trump del përpara Clinton pas Debatit!
  Kandidati Republikan për President, Donald Trump është akoma kryesue ndaj Hillary Clinton sipas të përditshmes Los Angeles Times, e cila po ...
Shumë akuza për “4 milionë euro”, por asnjë reagim
Nga L. Skiro/ Prej disa ditësh, qëkurse qeveria  po bënte gati ligjin për importimin e mbetjeve që të riciklohen në Shqipëri, media dhe politik...
Të “fiksuarit” pas sportit kanë tri herë më shumë probleme me alkoolin
  Eshtë ky konkluzioni i Observatoire 2016 “Francezët dhe alkooli”, i drejtuar nga Fondacioni për kërkimin në fushën e alkoologjisë: një v...
Helikopteri i Policisë kap një UFO mbi Bristol, Angli/ Daily Mail
Policia  e Uellsit Jugor janë akoma duke kruar kokën rreth asaj që panë, një UFO që u shfaq në njërën nga kamerat e tyre të Shtunën e kaluar, rapo...
PD në Kuvend kërkon referendum për ligjin e plehrave.
Partia Demokratike  sot, e Enjte, në seancën plenare në Kuvend, ka kërkuar përfshirjen  në rendin e ditës dhe miratimin e një referendumi popullor...
Metamorfoza e Charlize Theron
Nga Lola Talik Aktualisht me xhirime në Vancouver për filmin e ardhshëm të Jason Reintman, Charlize Theron është shfaqur krejtësisht e metamorf...
Leonardo DiCaprio: zbulohen pamjet e para të dokumentarit të tij ekologjik
  Nga Lola Talik   Ndërsa pritet të dalë pas disa javësh dokumentari i prodhuar nga Leonardo DiCaprio, “Before The Flood”, është bër...
AK del me fshesa para deputetëve teksa mblidhen në seancë parlamentare
  Aleanca Kuqezi, një parti politike reaguese ndaj fenomeneve që shqetësojnë shoqërinë,  ka dalë sot në protestë para Kuvendit me parullën...
Faqja 683 prej 720« E para...102030...681682683684685...690700710...E fundit »