Skandali i përgjimit/ Haki Çako pret në Gjykatën e Apelit
Ne keto momente Gjykata e Apelit po shqyrton kërkesën e Haki Çakos për të hequr masën e pezullimit nga detyra si Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, dhënë nga Gjykata e Tiranës. Çako akuz...
Berisha: Ardian Çipa kërcënon prokurorët.
Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, Berisha tha se Çipa ka thirrur në zyrë prokurorë dhe i ka kërcënuar. Në lidhje me këtë, ish-Kryeministri kërkoi që organi i akuzës të nisë hetimet ndaj Ardian Çi...
Berisha denoncon ministrin Tahiri si i përfshirë në kultivimin drogës
Ish –kryeministri Sali Berisha i bëri thirrje Bashkimit Europian, Europolit dhe Interpolit që të shpallin emergjencën për çështjen e kanabisit në Shqipëri. Ai tha se aktualisht në vend është mbjell...
Berisha thote se pergjimet jane nje krim
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka dalë sot para mediave për atë që e konsideroi si skandalin më të madh: Përgjimet. “Çështja që më ka sjellë këtu do të thosha, – tha Berisha, – është skandali më i m...
Lu e Vlahutin në zyrën e Metës, menjëherë pas deklaratës
Deklarata e Ilir Metës se LSI nuk do ta votojë reformën pa konsensusin e opozitës kanë çuar në zyrën e tij, në Kryesinë e Kuvendit, ambasadorët Lu e Vlahutin. Deklarata e Metës frenon edhe planin e...
Basha: PD ka një kërkesë të vetme, të zotuar edhe në Uashington
  Kryetari i PD, Lulzim Basha doli në një prononcim për mediat menjëherë pasi kryetari i LSI, Ilir Meta deklaroi se palët duhet të gjejnë konsensusin nëse PD ka vërtet vetëm një kusht. “Ne ...
Ilir Meta : Referendum për Reformën…, por në qoftë se!
  Ilir Meta, në cilësinë e kryetarit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, duke folur nga selia e forcës politike që drejton, tha se kjo parti mbështet idenë e referendumit për të miratuar refo...
Ish kryeministri Majko shumë “i zi”: “Hyjmë në karantinën e shtetit të dështuar”
  Pandeli Majko bën thirrje për zgjedhje të parakohshme nëse reforma në drejtësi do të dështojë. Duke theksuar domosdoshmërinë e miratimit të reformës, Majko vë Shqipërinë përpara “drejtësi...
Ministri Tahiri sulmon Këshillin e Lartë të Drejtësisë
Edhe pse një ditë shumë e vështirë emergjencash pas përmbytjeve që ka pësuar gjithë vendi prej reshjeve të fundit, Ministri i Brendshëm, dinamizmin kryesor ia ka kushtuar një përgjigjeje në formën sul...
Tusk i BE thotë se Brexit mund të jetë “fillimi i fundit” i civilizimin politik Perëndimor
Reuters/Yiannis Kourtoglou Në qoftë se britanikët votojnë për daljen nga Bashkimi Europian në referendumin e  23 Qershorit, ky mund të jetë fillimi i fundit për bllokun 28 kombesh dhe për civilizim...
Faqja 683 prej 690« E para...102030...681682683684685...690...E fundit »