Letër nga një i ri që pret vdekjen nga atentatorët.
“Jam Ylber Gjinaj nga Fushë Arësi. Vjet më asht ba një atentat, deshën të më vrisnin, por kam shpëtuar falë Zotit. Dua ndihmën tënde pasi policia ...
E çuditshme: Thaçi i Kosovës nderohet nga Akademia e Shkencave.
(FOTO: Thaçi dhe akademik Korkuti gjatë ceremonisë pa publik)/  /Nga: Veritas.com.al/ Se ç’punë ka me shkencën dhe me Akademinë e Shkencave ...
Greqi: një grup anarkist merr përsipër sabotazhin ushqimor përpara Krishtlindjeve
(FOTO: Athina për Krishtlindje) Sipas AFP/ Një grup anarkist grek ka pranuar se ka helmuar ushqime dhe pije të konsumit të shumicës, duke sh...
Burri që shkelmoi gruan në shkallët e aeroprtt tmerroi botën me pamjen/ VIDEO E RENDE
Burri u arrestua, sepse e shqelmoi gruan në shkallët e metrosë së aeroportit në Berlin, Gjermani. Por pamja që u shpërnda pëmes internetit ka tmer...
Çfarë i tha Obama Putinit në Telefonin e Kuq rreth hakerimit të zgjedhjeve?! VIDEO
(FOTO: Putin dhe Obama)/ Të vendosur që të ndalojnë ndërhyrjen e Rusisë në fushatën elektorale presidenciale, të paktën një nga këshilltarët e ...
Andrew Cuomo rezervoi 200 dhoma për miqtë që do të vinin për fitoren e Hillary, në D.C
(FOTO: Andrew Mark Cuomo, guvernator) Guvernatori i New York-ut, Andrew Cuomo rezervoi 200 dhoma hoteli në Washington, D.C. për familjen e  tij...
Humbën shpresat!
  Frrok Çupi/ Më i humburi nga këta që humbën shpresat dje në mbrëmje, akoma pa hyrë data 20 dhjetor, ishte Andrew Mark Cuomo. Cuomo është ...
Zgjohet Prokuroria e Përgjithshme; kërkon “koka” nga miqtë e Qeverisë
(FOTO: Elvis Roshi, kryetar i Bashkisë Kavajë)/  Erdhi si një surprizë lajmi se Prokuroria e Përgjithshme kërkon që të lënë detyrën dy deputetë...
Rritet presioni mbi Merkelin pas atentatit të Berlinit
(Foto: Kancelarja Angela Merkel bën një deklaratë për shtyp në Berlin, në 20 dhjetor 2016) Drama e tregut të Krishtlindjeve të Berlinit rreziko...
Ata të Shtetit Islamik po festojnë Sulmin me kamion në Berlin.
FOTO: Vendi i ngjarjes tragjike në Berlin)  Militantë dhe simpatinë të Shtetit Islamik po festojnë për ngjarjen makabre të të Hënës në Berlin k...
Faqja 691 prej 791« E para...102030...689690691692693...700710720...E fundit »