Macron dhe Le Pen do të ballafaqohen sot në debatin vendimtar televiziv për Presidencën e Francës
Emmanuel Macron dhe Marine Le Pen po përgatiten për debatin një për një të Televizionin Francez për presidencialet e Francës. Të dy ndodhen në bet...
Marion Le Pen ‘garanton’ se Fronti Nacional do të shfuqizojë martesat brenda të njëjtit seks.
(FOTO: Marion Marechal- Le Pen, mbesa e Marine Le Pen)/ Në qoftë se zgjidhet presidente, Marine Le Pen do të shfuqizojë ligjin e martesave gay,...
Mbretëria e Bashkuar ‘nuk do të paguajë 100 miliardë euro për divorcin’ nga BE- thotë Davis.
 (FOTO: David Davis, sekretari Britanik për Brexit)/ Mbretëria e Bashkuar nuk do të paguajë 100 miliardë euro (84.6 miliardë sterlina) për “fat...
Ç’do të japë takimi Basha- Rama në prani të presidentit Nishani? Ka nisur në ora 10:00
(FOTO: Ky është takimi)/ Atmosfera në të cilën po mbahet takimi i iniciuar nga disa palë evropiane bisedimesh, dhe nën përgjegjësinë e Presiden...
Vjehrri 80 vjeç vret me levë nusen e djalit.
(FOTO: Pamje nga fshati Zhej në Kurbin, ku ndodhi ngjarja e rëndë)/ Krimi ëhstë kryer pa zbardhur ende dita e sotme, në fshatin Zhej të Kurbini...
Kriza e Venezuelës: Opozita ndëshkon autokratin Maduro, bllokon rrugët
Oponentët e presidentit Venezuelian, Nicolas Maduro kanë bllokuar rrugët dhe kanë shtuar demonstrimet duke kërkuar zgjedhje, ndërsa kriza politike...
MEDIA: A foli sot Berisha me Topallin pas sulmit të saj ndaj Bashës!?- pyesin
Në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, sot pasdite kanë qenë të pranishëm edhe zoti Berisha edhe zonja Topalli, që njihen si mi...
Që këtej shembet ‘Roma’
Frrok Çupi/ Kur nuk mundën të hiqnin Çadrën ‘me një gisht’, këta kanë nisur taktikën ‘me një gisht’ për të hequr Opozitën. Kanë angazhuar edhe ...
Kryeministri çek, Sobotka jep dorëheqjen pas përplasjes me Ministrin e Financave
Kryeministri Çek, Bohuslav Sobotka njoftoi të Martën, se mund të dorëzonte dorëheqjen, sigurisht me gjithë kabinetin e tij- pas përplasjes me mini...
Brexit: Theresa May thotë se do ta ketë ‘tmerrësisht të vëshirë’ me Junker
Theresa May thotë se do të jetë ‘një grua tmerrësisht në vështirësi’ kundër presidentit të Komisionit Europian , Jean-Claude Juncker gjatë bisedimeve ...
Faqja 692 prej 911« E para...102030...690691692693694...700710720...E fundit »