Në aksin rrugor Piza- Livorno vdesin në aksident dy motra, shqiptare
  Dy motra gjetën vdekjen sot,  në një aksident të ndodhur në Itali, në rrugën Firence - Piza - Livorno. Janë dy emigrante shqiptare, vajza të një mjeku që jeton në Firence. Makina me të ci...
Qeveria: 1 milionë euro shpërblim për Kombëtaren
  Qeveria ka vendosur një shpërblim prej 1 milion eurosh për kombëtaren e futbollit, pas fitores me Rumaninë. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës, të neneve 5 e 45, të ligjit nr.9936,...
Komisioni, pa opozitën, i pa vlerë/ PD
Deputeti dhe negociatori i Partisë Demokratike për reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi, e ka quajtur të pavlerë mbledhjen e sotme të komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi, që u zhvillua pa ...
Prokuroria e Përgjithshme nis procedimin penal kundër Ministrit Tahiri
    Prokuroria e Përgjithshme ka regjistruar një procedimin penal ndaj Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, nisur nga kallëzimi i bërë nga KLD. Kallëzimi është regjistruar për veprën...
Në Orlando nisën funeralet.
  Familjet e disa nga 49 viktimat që u vranë në masakrën e Orlandos, do të mbajnë zi dhe do t’i varrosin të vdekurit e tyre, sot, ditë e Premte, një ditë pasi Presidenti Barack Obama takoi të ...
Sot, ora 10.00, ka nisur takimi Basha- Lu
Ambasadori amerikan Donald Lu është takuar me Kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, në selinë e PD. Takimi ka nisur nën 10:00. Vizita e Lu nuk ishte paralajmëruar për mediat, por sikurse dihet, ambas...
Ish kryetari i Bashkisë Përmet dënohet një vit burg
Ish-Kryetari i Bashkisë së Përmetit Gilberto Jaçe, është dënuar me një vit burg për shpërdorim detyre. Ai është dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë të Tiranës, për një objekt 70 metra katrorë që ...
Sport-Briefly/ Franca deporton ruset
Franca ka deportuar sot liderin ekstremist te shoqates se tifozeve rus te futbollit, e bashke me te, edhe 19 tifoze rus, pas dhunes ne Marseje (Sipas BBC)
Gjykata liron Roshin. Vendos per arrest shtepie
Gjykata e Tiranë ka ndryshuar masën e sigurisë për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshin. Ai do të lerë qelinë dhe do të qëndrojë në arrest shtëpie. Ndryshimi i masë së sigurisë erdhi gjat...
Haki Cako kthehet ne detyre
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, do të rikthehet në detyrë. Ky është vendimi i sapo dhënë  nga Gjykata e Apelit, e cila ka prishur vendimin e Shkallës së Parë Tiranë që e p...
Faqja 747 prej 755« E para...102030...745746747748749...E fundit »