Vëllai i liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-nam, ‘vritet’ në Malajzi.
Gjysmë- vëllai i liderit të Koresë së Veriut Kim Jong-un, i quajtur Kim Jong-nam, është vrarë me helmim në kryeqytetin e Malajzisë, Kuala Lumpur, ...
Një Televizion pranë qeverisë “zbulon” 9 deputetë dhe zyrtarë të lartë që po hetohen nga Prokuroria.
Lajmin e ka dhënë Top Channel, duke vënë edhe gishtin mbi deputetët dhe zyrtarët e lartë që janë vënë nën hetim në kuadër të iniciativës për dekri...
Dy persona kanë pranuar se janë pjesë e grupit që grabiti ‘Bankën’ në rrugën e Rinasit.
Njoftimet konfidenciale nga Policia bëjnë me dije se dy personat e arrestuar si të dyshuar për vjedhjen e vbalutës së Bankës së nivelit të dytë BK...
Qeveria gjermane refuzon të nderojë dy policët italian që vranë terroristin e Berlinit. Ja pse…
Qeveria gjermane ka refuzuar dekorimin me medalje ose mirënjohje për dy policët italian që vranë në Milano, Anis Amri, sulmuesin e një merkatë kri...
Qeveria e UK zyrtarisht kundërshton peticionin që bën thirrje për të ndaluar Donald Trump në vizitën e tij zyrtare në Londër.
(FOTO: Theresa May dhe Donald Trump- Arkiv)/ Theresa May, kryeministre e Britanisë, zyrtarisht ka kundërshtuar peticionin që bën thirrje që Pre...
70 për qind e Japonezëve miratojnë vizitën e kryeministrit Shinzo Abe te Donald Trump.
Kompanitë e sondazheve konstatuan një mbështetje solide për kryeministrin Shinzo Abe në vizitën e tij në Florida fund- javën e kaluar ku kaloi një...
Avionët amerikanë rinisin sulmin kundër ISIS që nga nëndetëset në Mesdhe.
Avionët luftarake amerikanë kanë filluar goditjen objektivave terroriste të Shtetit Islamik në Irak dhe Siri nga Deti Mesdhe pas një pushimi prej ...
Jep dorëheqjen Michael Flynn, këshilltar i Donald Trump për Sigurinë Kombëtare
  (FOTO: MIchael Flynn, këshilltar për sigurinë që dha dorëheqjen nga posti)/ Këshilltari për Sigurinë Kombëtare, Michael Flynn ka dhën...
Orban: Globalistët do të përdorin emigrimin masiv për të zëvendësuar evropianët e sotëm.
Viktor Orbán, kreyministër i Hungarisë beson se establishmenti nuk do të përgjigjet për humbjen e tij në vitin 2016 me rishqyrtimin e politikave t...
Zyrtarë të lartë italian kërkojnë që Facebook të censurojë “Fjalën e Urrejtjes”.
(FOTO: Laura Boldrini, gazetare dhe politikane italiane)/ Facebook duhet të bëjë më shumë që të fshije nga faqet e tij fjalët me urrejtje- tha ...
Faqja 747 prej 897« E para...102030...745746747748749...760770780...E fundit »