Tension në Kuvend/ Balla fyen ish-kryeministrin Berisha.
Pas një seance të gjatë të nisur që në orët e paradites janë ngritur tonet në sallën e parlamentit në mbrëmje. Shkak për këtë është bërë një replikë e...
Pjerin Ndreu nuk pajtohet me mënyrën si u arrestua prokurori
Deputeti dhe ish-drejtori i policisë, Pjerin Ndreu ka dalë kundër mënyrës se si është arrestuar prokurori Haxhi Giu, gjatë mesditës së sotme. Me anë t...
Ligji për lojërat e fatit, Berisha e pagëzon si ligji “Olsi Rama”!
Ish kryeministri Sali Berisha denoncoi rritjen me tre herë të lojërave të fatit, pas ardhjes në pushtet të socialistëve, në një status në Facebook. Si...
Mediat e huaja japin alarmin: Në Kosovë janë kthyer 120 xhihadistë!
Alessandra Benignetti“Il Giornale” Nëse ka shumë njerëz, dhe nga shumë anë, që tashmë i gjykojnë si të diskutueshme zgjedhjet e perëndimorëve në Libi,...
John Kerry nesër në Kosovë, por ndalet vetëm në aeroport. Gazetarët mbahen larg takimit me Mustafën e Thaçin
Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry viziton nesër Kosovën, por qëndrimi i tij do të jetë i shkurtër dhe takimet me kryeministrin Isa Mustafa dhe ...
Dyshime për pastrim parash me gurët e çmuar/ Sekuestrohen 2 milionë euro nga llogaria e shoqërisë italiane “Alenfra”
Rreth 2 milionë euro nga llogaritë bankare të një shoqërie italiane që e zhvillonte aktivitetin e saj në Shqipëri, janë bllokuar nga Prokuroria e Krim...
29 Nentori. Ambasadori serb tek varrezat e deshmoreve. Bojkoton Lu dhe Vlahutin
Koiçidencë ose jo, sot është edhe dita e çlirimit të Jugosllavisë. Megjithse qeveria shqiptare është kujdesur që të gjithë vëmëndjen ta spostojë ...
 U lirua deputeti që gjuajti me armë, mbahen në burg të dëmtuarit 
Pas lirimit të deputetit Armando Prenga, ka reaguar edhe familja Cali. “Ne jemi të tronditur nga vendimi i djeshëm i gjykatës. Ai vendim konfirmon fak...
Mafia kërcënon ISIS: Bëjini llogaritë me ne!
Mafia është gati të mbrojë Nju Jorkun nga sulmet e Shtetit Islamik. Kështu shprehet Giovanni Gambino, djali i një bosi të krimit të organizuar në Nju ...
SHISH shton kontrollet në “xhamitë xhihadiste” të disa qyteteve 
Alarmi nga frika e sulmeve të mundshme terroriste në Shqipëri, ka bërë që Shërbimi Informativ i Shtetit të shtojë numrin e agjentëve në terren që mbaj...
Faqja 115 prej 117« E para...102030...113114115116117