Kryeministri Rama dekoron Ina Nukun: “Ina u gjend përballë, jo krimit të rrugës, por politikës së rrugës!’.
Kryeministri Edi Rama ka dekoruar sot me medalje efektiven Ina Nuku, e cila u plagos gjatë një proteste të zhvilluar nga banorët e Astrit, për të ...
Presidenti Meta ofron zgjidhjen e ‘krizës’ përmes filmave të diktaturës komuniste
Presidenti Ilir Meta, i cili prej ditësh ndihet i pavlerë në sferën politike për shkak të dekreteve nul dhe ngarkesave antiamerikane, ka vendosur ...
Vëzhguesit e OSBE sot në konferencë për shtyp; 174 vëzhgues nga 33 vende. Pritet vlerësimi zyrtar.
Vëzhguesit ndërkombëtarë të zgjedhjeve vendore në Tiranë do të mbajnë konferencë për shtyp sot në orën 15:00. Shefja e misionit të vëzhgimit të...
Voltana Ademi e Shkodrës procedohet penalisht në gjendje të lirë. ‘Dënim politik’, thotë ajo.
Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi është proceduar penalisht, në gjendje të lirë, për pengim të procesit zgjedhor. “Procedohet Kryetar...
Artisti i burgosur nga diktatura votoi që në 7.00
Këngëtari i dashur i shqiptarëve, Sherif Merdani, ishte votuesi i parë, sot në orën 07:00 , te shkolla “Dëshmorët e Lirisë” e  njësisë 5. Pasi ...
Po votohet në të gjithë vendin; shifra e pjesëmarrjes deri në 11.00…
Drilona Hoxha, zëdhënësja e KQZ-së në konferencën e parë për shtyp bëri me dije se deri në orën 11:00, pjesëmarrja në votime është 12%. Në emër...
Facebook njofton se sot, 30 qershor, Është ditë zgjedhjesh; kush ka harruar të ngriht e të votojë
Ka nisur prej orës 07:00 votimi për zgjedhjet vendore që po mbahen sot në vend për zgjedhjen e 61 kryetarëve të rinj bashkiak. Në këto 30 vite kët...
Rama voton në Surrel: Kjo ditë vulos vendimin se me popullin nuk luhet
Rama duke votuar tha se kush tenton t’ia marrë popullit sovranitetin ka një fund të dështuar dhe me turp Kryeministri Edi Rama rreth orës 09:18...
Ushtria merr në ruajtje objektet e rëndësisë së veçantë
Që prej pasdites së të premtes, ushtria ka marrë në ruajtje ambasadat e vendeve të huaja, të cilat konsiderohen objekte të rëndësisë së veçantë. V...
Gjykatësit e ndershëm i sjellin më shumë investime Shqipërisë/ Leyla Moses-Ones
Dhoma Amerikane e Tregtisë ka festuar Përvjetorin e 243 të Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. E Ngarkuara me Punë Ambasadës amerikan...
Faqja 21 prej 99« E para...10...1920212223...304050...E fundit »