Festim Lato, presidenti i vetëshpallur i Çamërisë, është vrarë/ Dëshmon policia e Holandës
Mediat e Holandës shkruajnë se sot në mëngjes është gjetur i vrarë në Nijmegen shtetasi Festim Lato. Shqiptari kishte borxhe të shumta dhe kjo men...
Hollandë/ A e vranë Festim Laton, i ashtuquajturi President i Çamërisë? Çamët hedhin dyshime
Sipas burimeve të policisë hollandeze mësohet se mbrëmë në darkë dy persona e kanë ftuar për kafe Festim Laton. Ai sapo ka dalë në prag të shtëpis...
Pas Haradinaj, Jakup Krasniqi do të pyetet në Gjykatën Speciale
(FOTO: Jakup Krasniqi)/ Pas Ramush Haradinajt deri sot kryeministër,  edhe ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish-anëtar dhe zëdhënës i Sht...
Departamenti i Shtetit lavdëron sjelljen e Haradinajt ‘për respektimin e thirrjes’ nga Gjykata.
Departament Amerikan i Shtetit tha në një deklaratë të shkurtër për “Zërin e Amerikës” se ka mësuar që Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i...
Trump emëron sekretarin e ri të Punës
(Foto: Presideni Trump dhe sekretari i ri, Eugene Scalia)/ Trump do të emëroje djalin e te ndjerit Gjykatësit të Gjykatës së Lartë të Drejtësis...
Valbona Sako merr, edhe në Gjykatë, mandatin e kryetares së Durrësit. Ja pse…
Gjykata e Rrethit Durrës vendosi sot që t’i njohë mandatin e kryebashkiakes Valbona Sakos, e cila kandidoi për PS, në zgjedhjet  e30 qershorit. ...
Pse po falimenton Irfan Hysenbelliu? Rama: ‘Ç’të bën borxhi nuk ta bën zoti!’
Pronari i News24, Irfan Hysenbelliu, duket që e ka mbyllur tashmë marrëveshjen me Edi Ramën, për të mbyllur emisionin “Të Paekspozuarit”, duke del...
Haradinaj, me lot në sy, tregon se do të niset në Hagë. ‘Nuk mundem me e ruj nderin e kryetarit të qeverisë’.
Ramush Haradinaj ka derdhur lot gjatë konferencës ku ka dhënë dorëheqjen nga posti i kryeministrit të Kosovës. Arsye për këtë vendim ka qenë ft...
Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, jep dorëheqjen.
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është dorëhequr sot në mënyrë të papritur nga detyra e tij. Vendimin fillimisht ia komunikuar qeverisë e m...
Alarm për bombë në Beograd: Evakuohet avioni i Lufthansës
130 pasagjerë dhe pesë anëtarë të ekuipazhit u evakuuan nga një aeroplan i Lufthansa që po nisej për në Frankfurt. Kontrolle në progres Alarm p...
Faqja 40 prej 123« E para...102030...3839404142...506070...E fundit »