E djathta ekstreme belge në fushë: “Euroja nuk është një domosdoshmëri, pas votimit do të ridizenjojmë BE-në”
Kreu i ekstremit te djathte flaming, Gerolf Annemans, mbron Salvinin në luftën midis qeverisë italiane dhe Komisionit BE: "Italia po nis debatin n...
‘Jam nacionalis!”. Trump ul taksat për klasën e mesme.
(Arritur në Teksas për të mbështetur Ted Cruz në zgjedhjet afatmesme, presidenti i Shteteve të Bashkuara sulmoi demokratët duke i akuzuar se mbësh...
Krimi në Arsim: Jep dorëheqjen zv/ ministri që vodhi gradën shkencore, trupa universitare është e mbushur me falsifikime.
( FOTO: Akademiku Artan Fuga (majtas) dhe zv. ministri i akuzuar per plagjature, Ervin Demo (djathtas) Më në fund, i pari që jep dorëheqjen pse...
Greqi,Akropoli mbyllur për grevë. “Nuk është në shitje”.
Të enjten, më 11 tetor, punonjësit që rregullojnë hyrjen në Partenon e kane mbyllur atë për publikun për të protestuar kundër shitjes së saj të mu...
Aleancë kundër krimit: ‘Këto ditë mbani vesh’, do të keni lajme!, tha ministri Xhafa në prani të gjermanëve.
(FOTO: Ministri i brendhsëm, FAtmir Xhafaj me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Gjermanisë, sot pas konferencës së përbashket per shtyp)/  ...
Në politikën tonë kthehet ‘Moska- 1961’; ne lëmë kongresin e Brukselit dhe i hipim kalit…
  Sot njëra pjesë e politikës së vendit tonë la sallën e  Kongresit në Bruksel, dhe i hipi kalit për në Shqipëri. Opozita, me në krye Genc...
Kina legalizon ‘kampet e ri-edukimit’ pasi mohoi se ekzistonin.
Autoritetet në rajonin Xinjiang  ne perëndimin e largët të Kinës duket se kanë legalizuar zyrtarisht te quajturat kampe te riedukimit për njerëzit...
Në Universitete ka profesorë më diploma false. Zv.ministri i arsimit e ka ‘punimin shkencor’ të vjedhur, 100% plagjaturë.
Taulant Muko, një shkencëtar i panjohur për shqiptarët deri më sot, së fundi ka marrë vëmendje publike pasi ka denoncuar plagjaturën nga zëvendësm...
Xhisiela, aleate e PD, akuzon PD-në se i vuri tritol shtëpisë së gjyshit
Pak orë pasi shtëpia e gjyshërve të saj u trondit nga shpërthimi i eksplozivit, 25 vjeçarja Xhisiela Maloku ka folur për mediat. 25 vjeçarja ka...
Shefi i Interpolit i Kinës “arrestohet në fshehtësi nga regjimi i Pekinit”
Humbin gjurmet e numrit një te agjencisë Meng Hongwei nisur nga Lion për ne Kinë   I zhdukur nga 29 shtatori, ditën kur ka përshëndetur...
Faqja 5 prej 45« E para...34567...102030...E fundit »