Si Tirana e Durrësi sot, që të martën gjithë vendi në “ngrirje” kundër COVID-19
“Të martën perimetri i blinduar do njësohet me kufirin e Shqipërisë dhe e gjithë Shqipëria javën tjetër do të jetë siç ishin Tirana e Durrësi ...
COVID-19/ 4 deputetë mjekë të PS i përgjigjen thirrjes pë të shërbyer të sëmurët.
4 deputet të Partisë Socialistë kanë aplikuar për të shërbyer si mjekë në këtë periudhë të vështirë që po kalon Shqipëri në luftën kundër përh...
CoVid-19/ Përkeqësohet bilanci, 4 persona të infektuar brenda 24 orëve në Shqipëri, mes tyre dy mjekë
TIRANË- Ka shkuar në 42 numri i të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë. Brenda 24-orëve të fundit janë shënuar  4 raste të reja.  Ndërko...
Imazhet satelitore tregojnë se Irani ka ndërtuar varre masive në mes të shpërthimit të koronavirusit
Julian Borger , The Guardian Mars 13, 2020 Imazhet satelitore të varreve masive në qytetin e Qom sugjerojnë se epidemia e koronavirusit në Iran...
Nga Fatmira Hajdari te Lazër Sallaku/ Lista me 120 gjyqtarët që do t’u hapen çështjet që kanë gjykuar
Njëqind e njëzet gjyqtarë do t’i nënshtrohen vlerësimit etik dhe profesional gjatë vitit 2020, pavarësisht përballjes ose jo me Vettingun. Pjesë e...
Kosovë/ Kurti nuk ia del të bllokojë informacionin nga Amerika. Miratohet seancë e jashtëzakonshme në Kuvend për raportet më SHBA.
Kryesia e Kuvendit e ka miratuar kërkesën e deputetëve të PDK-së për seancë të jashtëzakonshme. Seanca mbahet sot në orën 15.00. Këtë e ka b...
Që nesër do të jetë thuajse verë: temperatura maksimale deri në 27 gradë. Le të marrim kurajë.
Nëse sot dhe nesër do te kthehet mot i bukur por me temperatura mesatare, nga e enjtja do të fryjnë erëra te nxehta Shiroku që do të ngrenë maksim...
Ministri i qeverisë Franceze testohet pozitiv për Coronavirus
  CHRIS TOMLINSON 11 Mars 2020 Ministri francez i kulturës Franck Riester eshte testuar pozitiv për koronavirusin duke ndjekur pesë ...
COVID-19/ Mbyllen 522 lokale dhe dhjetëra palestra, bilardo e klube nate.
Policia e Shtetit, menjëherë në zbatim të masave parandaluese për mospërhpajen e koronavirusit të caktuara nga qeveria, ka mbyllur prej ditës së d...
SHBA mbështet qeverinë dhe iu drejtohet politikanëve shqiptarë: As mortja nuk iu bën bashkë?!
Hapësirat për të ‘fituar vota’ dhe ligësia e disa opozitarëve në këtë moment të luftës kundër sëmundjes vdekjeprurëse COVID-19, ka rënë në sy të d...
Faqja 5 prej 117« E para...34567...102030...E fundit »