SHBA miraton fonde shtesë për Shqipërinë në ndihmë të luftës kundër pandemisë COVID-19
TIRANË- Qeveria e Shteteve të Bashkuara, përmes USAID-it, ka miratuar fonde shtesë për Shqipërinë në ndihmë të luftës kundër pandemisë COVID-19....
Shtëpia e Bardhë: ‘Presidenti Trump nuk po e shkarkon Dr. Faucin’
  Nga: CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump nuk do ta shkarkojë Dr. Anthony Fauci, sqaroi Shtëpia e Bardhë në një deklaratë të hënë...
Shkodra merr peshë në numrin me Covid; qeveria shkarkon prefektin dhe emëron një nga zyrtarët e lartë.
Në Shqipëri, qeveria shkarkoi nga detyra prefektin e Shkodrës, pas shtimit të rasteve me COVID-19 në atë zonë dhe caktoi një koordinator për bashk...
Koronavirusi: Numri i vdekjeve në SHBA kalon 2,000 në një ditë
SHBA është bërë vendi i parë në botë që regjistroi më shumë se 2,000 vdekje koronavirus në një ditë të vetme. Shifrat nga Universiteti Johns Ho...
SHBA, vaksina e financuar nga Gates u testua tek 40 vullnetarë
Vaksina kundër Covid-19 që po zhvillohet nga ana e ndërmarrjes amerikane biotech Inovio ka hyrë në fazën e saj të eksperimentimit mbi njerëzit ...
New York bie në makth: “Varros të vdekurit në parqe”
Shumë të vdekur në New York, ku kërkohet zgjidhje për ata që nuk mund të varrosen. Institucionet mendojnë për gropa në parqet publike Giuseppe ...
“Spillover”, murtaja e përhapur. Libri i David Quammen që parashikonte Coronavirusin, është Bibla e momentit.
Nga: Carlo Franza "Spillover. Evolucioni i pandemive” është titulli i librit të momentit, librit që të gjithë duhet ta lexojnë, në krye të rend...
CoVid-19/ Këshilli i Lartë Gjyqësor pezullon veprimtarinë deri më 22 prill 2020
Duke marrë shkas nga vijimi i situatës së fatkeqësisë natyrore në vend e krijuar nga virusi COVID-19, Këshilli i Lartë Gjyqësor mori vendimin ...
Gjermania raporton 6.082 raste të tjera me koronavirus, një rënie e lehtë ditore
LONDER (Reuters) - Rastet e konfirmuara të koronavirusit në Gjermani janë rritur me 6,082 në 24 orët e fundit, një rënie e vogël nga një ditë më p...
SHIKONI FOTOT/ Basha i jep mijëra dollarë Facebook-ut për audiencë, ndërsa flet për ‘shqiptarët që s’kanë para të ushqehen’.
Kryetari i Partisë Demokratike artikulon ditë pas dite planin e tij ekonomik, të cilin e cilëson si një zgjidhje për një krizë të madhe financiare...
Faqja 6 prej 123« E para...45678...203040...E fundit »