Uganda ka në plan një ligj ‘Kill the Gays’ që dënon me vdekje homoseksualët.
NAIROBI (Thomson Reuters Foundation) - Uganda ka shpallur planin për një ligj që mund të detyrojë dënimin me vdekje mbi homoseksualët, duke përcak...
Një melodramë kthehet në tragjedi, gjithçka rreth një gruaje/ Kavajë. FOTO
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Kavajë, ku një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër i plagosur. Burime policor...
Konflikte brenda VV/ Zyba për Ahmetin: Vendin ku do të jetojë ka të drejtë ta zgjedhë si Xhabir Zharku
Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Sali Zyba i ka dërguar një mesazh ish-kryetarit të LVV-së dhe kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ai, pë...
Haradinaj e pranon humbjen, por nuk do koalicion me VV-në, e quan Kurtin mashtrues
-Sipas Koha Ditore- Partia e kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj, e ka pranuar humbjen në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kreu i...
Isabel Santos në vend të Knut Fleckenstein- raportuese për Shqipërinë
Nga: European Western Balkans/ Eurodeputetja portugeze, Isabel Santos pritet të përzgjidhet raportuese për Shqipërinë në Parlamentin Evropian. ...
Boris Johnson: Plani Brexit, një ‘përpjekje gjeniale për kapërcimin e humnerës’.
Kryeministri Boris Johnson ka thënë se ka bërë “një përpjekje gjeniale për të kapërcyer humnerën’ në një  urdhër për të përgatitur marrëveshje të ...
Fiken antenat e transmetimeve analoge. Kreu i AMA: Digjitalizimi nuk ka kthim pas.
Edhe pse afati ligjor për mbylljen e transmetimeve analoge televizive për qarkun e Tiranës dhe Durrësit ka përfunduar, disa subjekte nuk i kanë fi...
Tre shtete të BE japin kontribut për Shqipërinë pas tërmetit
Në Tiranë ka mbërritur prej pak ditësh një ekip i specializuar i Mekanizmit të Mbrojtjes Civile të BE-së duke iu atashuar ekipeve shqiptare të eme...
Në portin e Durrësit kapen 137 kilogramë kokainë
Autoritetet policore shqiptare në bashkëpunim me ato greke finalizuan këtë të premte një operacion ndërkombëtar antidrogë, ku u sekuestruan 137 ko...
Në gjysmën e vendit do të ketë kufizime të energjisë, moti i keq nuk lejon punimet në rrjet
Stuhitë, shkarkesat elektrike dhe shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar defekte në rrjetin e furnizimit me energji elektrike, të shoqëruara me këput...
Faqja 7 prej 102« E para...56789...203040...E fundit »