Në Universitete ka profesorë më diploma false. Zv.ministri i arsimit e ka ‘punimin shkencor’ të vjedhur, 100% plagjaturë.
Taulant Muko, një shkencëtar i panjohur për shqiptarët deri më sot, së fundi ka marrë vëmendje publike pasi ka denoncuar plagjaturën nga zëvendësm...
Xhisiela, aleate e PD, akuzon PD-në se i vuri tritol shtëpisë së gjyshit
Pak orë pasi shtëpia e gjyshërve të saj u trondit nga shpërthimi i eksplozivit, 25 vjeçarja Xhisiela Maloku ka folur për mediat. 25 vjeçarja ka...
Shefi i Interpolit i Kinës “arrestohet në fshehtësi nga regjimi i Pekinit”
Humbin gjurmet e numrit një te agjencisë Meng Hongwei nisur nga Lion për ne Kinë   I zhdukur nga 29 shtatori, ditën kur ka përshëndetur...
Audiopërgjimi i ‘Babales’ (dëshmitari X) në bisedë me Agron Xhafaj, shpallet i montuar/ Prokuroria
Audiopërgjimi publikuar nga PD pak muaj më parë, i cili implikon vëllain e Fatmir Xhafajt, Agron Xhafaj, në pazare droge, është i montuar!. Në ...
“Fundi i euros, Italia si Greqia”. Jean-Claude Juncker kërcënon, Matteo Salvini e rrëzon: “Tani ne …”
Evropa e rrethon Italinë e Lega-s dhe M5S dhe Matteo Salvini bën murin. Presidenti i Komisionit të BE-se Jean-Claude Juncker ka thënë shprehimisht...
Në Orosh, Mirditë- shfaqet në natyrë portreti i Skënderbeut
Në qendër të Oroshit, në një lëndinë të pjerrët, këto ditë është shfaqur portreti gjigant i Heroit tonë Kombëtar. Skulptori, bir i Oroshit, Llesh ...
Ekspertiza mjeko-ligjore: Vajza u dhunua; Polici fshehu dhunën; si u ndihmua djali i deputetit
  Në dy ditët e hetimit nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave (SHÇBA) janë konstatuar një sërë shkeljesh në trajtimin e padisë s...
Angela Merkel braktiset nga kryetari i grupit CDU, një bashkëpunëtor historik: Qeveria e saj në peshore
Humbje politike për kancelaren gjermane Angela Merkel, e cila duhej të pësonte dje rënien e njërit prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të saj, Vol...
Një oficer që vuan nga fobia se ‘po më ekzekutojnë’ bëhet ushqim për politikën.
-Sipas Policisë së Shtetit- Që në mëngjes, në një ekran televiziv lokal, oficeri i Policisë Emiljano Nuhu ka denoncuar se “e kanë kërcënuar me ...
Facebook, bashkëthemeluesit e Instagram braktisin rrjetin social
Tjetër kolpo për Facebook që humbet dy themeluesit e shoqërisë më të dashur nga të rinjtë. Në bazë të zgjedhjes, divergjencat me grupin drejtues t...
Faqja 82 prej 121« E para...102030...8081828384...90100110...E fundit »