Rrezikohen fluturimet në hapësirën tonë ajrore?!
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në facebook një ngjarje që ka ndodhur dje në aeroportin “Nënë Tereza”. Sipas zotit BerishA, dje u mb...
Edi Rama: Kujdes, po ju mashtrojnë, japin tezat e Maturës kundrejt votës.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmeve se mëngjesin e sotëm kanë nisur shpërndarja e tezave të maturës kundrejt votave të zgjedhjeve të 25 q...
685 kg. kanabis kapen në mesnatë në një gomone të gatshme për nisje
Një gomone me 685 kg kanabis është gjetur pas mesnate e fshehur në pyll pranë Lumit të Vjosës. Sipas policisë së Vlorës, mjeti lundrues është gjet...
LSI- o nën vëzhgim special, o e vetmja mëkatare për zgjedhjet
Pas largimit nga detyra të Drejtorit të përgjithshëm të Postave të Shqipërisë dhe drejtores së postave në Berat, një tjetër funksionare shtetërore...
Nard Ndoka: Ju dëshmoj si u dhunua kreu i shtabit të fushatës së PD në Pukë
Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka ka postuar një video në Facebook, ku shihet se si Policia Bashkiake bastis lokalin e shefit të fushat...
Presidenti Nishani humb gjyqin me Erion Veliajn
Presidenti Bujar Nishani ka humbur gjyqin ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Gjyqtarja Arjana Liço ka rrëzuar padinë e Nishanit si të ‘pa bazuar në...
Helmimi i Opozitës/ Prokuroria para të pamundurës, ‘duhen 32 mijë elementë për analiza’.
Prokuroria dërgon një letër-porosi në Gjermani në lidhje me hetimin për helmimin e 146 pjesëmarrësve në mitingun hapës të fushatës elektorale të P...
CNN hedh Kathy Griffin pas fotos me ‘kokën e prerë’ të Donald Trump.
(FOTO: Kathy Griffin dhe Cooper. Griffin mban në dorë 'kokën e prerë' të Trump)/ CNN ka ndërprerë marrëdhëniet me Kathy Griffin pasi komediania...
Shkarkimet në administratë nga ministrat PD; Rama reagon për herë të parë
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë pas shkarkimeve të punonjësve në administratën shtetërore si në Tatime, Shëndetësi dhe Arsim. Sh...
Helmimi në protestën e Opozitës. Kërkohet ndihmë nga Gjermania
Edhe pse kanë kaluar katër ditë qëkurse ka ndodhur helmimi në mitingun e Opozitës për çeljen e fushatës në Tiranë, akoma nuk është zbuluar as lloj...
Faqja 94 prej 107« E para...102030...9293949596...100...E fundit »