Një turist nga Prishtina: “Na keqtrajtojnë, ne kosovarët, në Durrës”. VIDEO
  Portali DurrësiLajm raporton sot ngjarje nga qyteti bregdetar dhe si trajtohen opushuesit nga Kosova: Reportazhi: Prej 17 vjetësh,...
Policia: “Ju që shkoni sot për Durrës, kaloni më mirë nga Elbasani, Vora nuk kalohet.
Apeli i policisë që në mëngjes është ky: Kush s’ka destinacion Gjirin e Lalzit, më mirë t të kalojë nga Ndroqi ose nga Kërraba. Policia Rrugore...
Mos u nisni sot për në Gjirin e Lalzit, edhe autostrada e Durrësit është e bllokuar.
Të gjithë kanë zgjedhur fundjavën për në plazh. Por sot do e keni të vështirë të shkoni te Gjiri i Lalzit nga Tirana. Rruga është bllokuar nga flu...
Sot nuk dilet me makinë nga Tirana; rrugët janë bllokuar
  Të gjitha rrugët që të çojnë në bregdet ose në zona të tjera turistike, janë të bllokuara. Autostrada Tiranë- Durrës është bllokuar q...
Dështon bojkoti ndaj verës “Trump” në dyqanin Wegmans të Virgjinias, vera shitet jashtë.
Një bojkot ndaj produkteve të “Trump Winery” për shitjet në magazinat e Wegmans në Virginia duket se ka dështuar pasi vera është shitur jashtë mag...
SHIFRA TË FRIKSHME QË PAGUAN NJERËZIMI: PËR NDRYSHIMIN E KLIMËS: 100,000,000,000,000 DOLLARË
Nga Bob Unruh/ Ngrohja Globale është bërë një industri gjigande këto kohë. Interpretët e ndryshimit të klimës si psh., ish- zëvendës presidenti...
Kur luhej golf në Zyrën Ovale/ FOTO- VIDEO/
(FOTO: Bill Murray dhe presidenti Obama- në Zyrën Ovale) Shtëpia e Bardhë kishte vënë në listë edhe Bill Murray, aktorin veteran,  komedian e s...
Bien temperaturat globale. Qetësi e akullt!- thonë alarmistët e Klimës për mediat
  Temperaturat globale të Tokës kanë rënë me një gradë Celsius që nga mesi i këtij viti. Kjo ëhsnëon rënien më të thellë dhe më të madhe s...
Politikë me modën: Ta veshësh apo të mos e veshësh First Lady, Melania Trump?!
  (FOTO: Melania Trump ditën e fitores me 8 Nëntor 2016) Një designer mode që ka veshur First Lady Michelle Obama ka bërë lajm javën e ...
Ashley Graham vjen “pa filtra”, komplet “naked” për Modën e re sexy
  Ashley Graham po vazhdon t'i thyejë barrierat e bukurisë. Modeli i veshjeve të brendshme të shfaqura të Ënjtën në Instagram, e tregoj...
Faqja 1 prej 3123