Madridi është në panik: një i vdekur çdo 16 minuta. Kina ngazëllehet: zero raste
Edhe Alberto i Monakos është i infektuar. OBSH tani paralajmëron Afrikën: përgatituni për më të keqen Nga: Roberto Fabbri Buletini i pandemi...
Ambasada e SHBA, nismë për të ngujuarit e COVID-19: Jemi bashkë edhe kur jemi larg!
Me sloganin “bashkë lëvizim edhe malet”, ambasada amerikane në Tiranë ka çelur një nismë interesante për qytetarët e izoluar që nuk mund të dalin ...
Vendi ynë sot u zgjua me numrin 70 të të prekurve nga koronavirusi, 6 pacientë vetëm 24 orët e fundit.
Rritet sërish numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri, duke shtuar në 24 orët e fundit 6 raste të reja, ndërkohë që 35 persona ndodhen të s...
Qysh sot ushtria dhe policia do të ruajë radhën dhe distancën e qytetarëve në radha…
“Policia dhe Ushtria janë angazhuar sot në sigurimin e radhëve e të distancave në hyrje e brenda pikave të shërbimeve ushqimore dhe farmaceutike!”...
50 përqind më shume internet falas, falas aksesi edukativ/ Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama në një vide mesazh për qytetarët foli gjatë për shërbimin e internetit si një çështje që shqetësonte qytetarët.  Rama g...
New England Journal of Medicine: Koronavirusi mund të mbijetojë 3 ditë mbi metalin, plastikën
Nga: JOEL B. POLLAK New England Journal of Medicine raportoi të martën se koronavirusi mund të mbijetojë për 72 orë mbi metalet dhe plastikën, ...
Pacientja e 65 rezulton pozitiv me koronavirus në vendin tonë
Një rast i ri me koronavirus është shtuar orët e fundit, në vendin tonë. Burime bëjnë me dije se një tjetër person ka rezultuar pozitiv n...
Negociatori kryesor i BE për Brexit, Michel Barnier, ka koronavirus.
  Michel Barnier - Kryenegociatori i Bashkimit Evropian për Brexit, zbuloi të enjten (19 mars) se ai eshte testuar pozitiv për COVID-19. ...
COVID-19/ 165 shtetas shkelin rregullat e ‘luftës’: Policia. VIDEO
Në kuadër të respektimit të masave kufizuese, Policia e Shtetit ka vijuar identifikimin e shkelësve duke i gjobitur apo këshilluar ata. Përmes ...
Covid-19/ TRITAN KALO SHKRUAN: “VETNDËRGJEGJËSIMI MBETET ENDE I ÇALË….
Nga: Dr. Tritan Kalo/ Ju kemi informuar dhe kurrë nuk do të lodhemi duke ju informuar….EKIPI punëmadh e fjalëpak i Shërbimit të Sëmundjeve Infe...
Faqja 10 prej 31« E para...89101112...2030...E fundit »