Fasoneria vatër e re në Durrës/ Mbyllet reparti, karantinohen 276 punonjës dyshohet për kontakte me të infektuarit
Pas 7 rasteve të reja të identifikuara të premte në një fasoneri në lagjen 13 në Durrës, nga ana e instancave shtetërore shëndetësore është bërë m...
Vjen dita e hapjes/ Kryeministri Rama: Nga e hëna do të hapet gjithçka, përveç transportit publik dhe bareve e restoranteve/
Kryeministri Edi Rama tha se nga dita e hënë gjithçka do të jetë e hapur, përveç aktiviteteve sportive e kulturore, transportit publik dhe bareve,...
Covid19/ Do izolohemi përsëri nëse një pakicë penalizon shumicën: Manastirliu. Prapë 18 raste në 24 orë….
  Gjatë 24 orëve të fundit janë identifikuar sërish 18 raste të reja me COVID19. “Në Durrës janë identifikuar 7 raste në një fasoneri, kon...
Koronavirusi: Hiqet gjendja e jashtëzakonshme në pjesën më të madhe të Japonisë
Japonia ka hequr gjendjen e jashtëzakonshme të imponuar për shkak të koronavirusit, në 39 nga 47 prefekturat, pas një rënie të mprehtë të infeksio...
Franca i reziston idesë se nëse prodhon vaksinën, SHBA nuk do të vaksinohet e para.
Do të ishte "e papranueshme" që gjigandi francez i prodhimit të ilaçeve, Sanofi, t'i jepte përparësi tregut amerikan nëse zhvillon një vaksinë Cov...
Kosova ku paralajmërohen protesta, rrezikohet nga mijëra me Coronavirus/ Ekspertët
Të mërkurën janë bërë dy muaj prej kur në Kosovë janë lajmëruar rastet e para me virusin COVID-19. Për dy muaj me këtë virus u infektuan 927 kosov...
Ministria e Shëndetësisë: 18 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit, 898 numri i të prekurve.
18 raste të reja me Covid-19 janë zbuluar nga ekspertët e Ministrisë së Shëndetësisë gjatë 24 orëve të fundit. Nga këta, 11 janë në Tiranë, 4 n...
Koronavirusi mund të mos largohet kurrë: OBSH
Koronavirusi "mund të mos shkojë kurrë", paralajmëroi Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH). Duke folur në një konferencë të Mërkurën, drejtor...
Maria Branyas: Gruaja më e moshuar në Spanjë, 113 vjeç, mund koronavirusin.
Një grua 113-vjeçare - që besohet të jetë gruaja më e vjetër në Spanjë - është shëruar nga koronavirusi, thanë zyrtarët. Maria Branyas u diagno...
Covid-19/ Shqipëria ka zbritur në 4 raste të reja në 24 orë: Ministria e Shëndetësisë
Ministria e Shëndetësisë, në komunikimin e përditshëm për shtyp, raportoi se në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 4 raste të rej...
Faqja 10 prej 56« E para...89101112...203040...E fundit »