‘The Economist’ kundër udhëheqësit të Legës: “është njeriu më i rrezikshëm për Evropën”
Një artikull i gjatë në Economist përshkruan Matteo Salvinin si "njeriu më i rrezikshëm në Evropë". Sigurisht "njeriu më i fuqishëm në Itali", ...
BE KËRKON: SA MË SHPEJT GJYKATËN E LARTË
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luiggi Soreca, ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami....
Merkel thotë jam ‘shumë mirë’ pavarësisht nga dridhja e tretë. Mund ta zëvendësojë zëvendës- kancelari.
AFP Berlin (AFP) - Kancelarja gjermane Angela Merkel ka insistuar se ajo ishte "shumë mirë", pavarësisht se kishte vuajtur herën e tretë të dri...
Austri e Sllovaki- mbështetje për hapjen e negociatave në tetor; Suedia vlerëson zgjedhjet e 30 qershorit
Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, gjatë Takimit Informal të Ministrave të Jashtëm të OSBE-së në Sllovaki, ka marrë mb...
Ambasadori i Austrisë i shkruan Voltana Ademit: ‘Viti 2019 nuk është 1913!’
Ambasadori austriak Johan Sattler në një postim në Tëitter i ka kthyer përgjigje kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademit e cila kërkoi dje që b...
Kancelarja Merkel mbështet hapjen e negociatave të BE me Shqipërinë
Kancelarja jermane Angela Merkel mbështet mundësinë e çeljes së negociatave në muajin tetor për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në konferen...
Mogherini: Do të ishte gabim i madh sikur në tetor të mos hapeshin negociatat me Shqipërinë.
‘Gabim i madh’ e konsideron Federica Mogherini, shefe e BE-së për Politikën e Jashtme, nëse Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk i hapen në tet...
Jean Claude Juncker nuk e do këtë pasardhëse të tij
Presidenti në largim i Këshillit të Europës është atkuar me zonjën Ursula Fon der Lajen, e cila mund të vijë në këmbët e tij/ Takimi i ngrohtë mes...
Çfarë pritet nga Samiti i Ballkanit mbajtur në Poloni?
Kryeministri Rama që po merr pjesë në Samitin e BE për Ballkanin ka folur që nga Polonia. Në një konferencë me gazetarët, kreu i qeverisë shqip...
Një gazetar italian zgjidhet president i Parlamentit Evropian
  (David Sassoli: "Imagjinoni  Paris, Madrid, Berlin dhe Rome larg Londrës, sa e dhimbshme!)/ Ish gazetari italian, David-Maria Sassoli...
Faqja 20 prej 85« E para...10...1819202122...304050...E fundit »