NJË EVROPË E NDARË, E VARFËR DHE E ZHGËNJYER: SHKATËRRIM I NËNSHKRUAR NGA JUNCKER
  Nga: Lorenzo Vita/ Jean-Claude Juncker është gati të përfundojë mandatin e tij. Dhe sigurisht nuk mund të flasim për një Komision Evropian që...
Geri Ballo, shqiptarja kandidate e PD-së në Itali lëshon sfidën: “Jam anti-Salvini”
Partia Demokratike për Zgjedhjet Europiane që zhvillohen në 26 maj ka kandiduar në jug 34-vjeçaren shqiptare Geri Ballo: "Po kandidoj kundër Salvi...
Salvini: “Ose e shpëtojmë BE-në, ose fëmijët tanë do të jetojnë në një shtet islamik”
Të shtunën e ardhshme, në Milano, mbledhja e madhe sovraniste. Macron punon në një pol anti populist. Debati ne PPE për aleancat. Nga: Andrea I...
Ministrat e G7 premtojnë ta bëjnë barazinë gjinore ‘kauzë globale’
  Paris (AFP) - Ministrja franceze për Barazi Gjinore Marlene Schiappa dhe homologët e saj të G7 të premten nënshkruan një deklaratë të pë...
Mogherini në Tiranë. BE qartazi në krah të Ramës: ‘Keni konsoliduar ecurinë. Qytetarët të mos privohen nga zgjedhjet’.
Shefja për politikën të Jashtme të BE-së, ndodhet në Tiranë ‘për të festuar edhe Ditën e Europës, siç tha ajo. Federica Mogherini mbajti një konfe...
Demokracia dështon: Erdogan i xhindosur refuzon humbjen, urdhëron Stambollin të votojë sërish
(Foto: OZAN KOSE/AFP/Getty) Nga: BREITBART JERUSALEM ANKARA, Turqi (AP) - Autoriteti më i lartë i zgjedhjeve të Turqisë ka anuluar zgjedhjet...
Mbretëria e Bashkuar, përfundimisht, do të mbajë zgjedhjet evropiane.
Londër (AFP) - Britania do të mbajë zgjedhjet për Parlamentin Europian në fund të muajit pavarësisht se çfarë ndodh në bisedimet në vazhdim me opo...
Farage bën thirrje për ‘revolucion paqësor’ për të sfiduar politikën e ‘rënë’ të Mbretërisë së Bashkuar
( FOTO: OLI SCARFF/AFP/Getty) Nga: VICTORIA FRIEDMAN Nigel Farage ka thënë se sistemi politik i "thyer" dhe "jashtë kontrollit" i Mbretërisë...
Vittorio Sgarbi: “BE është një monstër; ndërtuar apostafat kështu!”.
Vittorio Sgarbi u bashkua me Paolo Becchin një zgjedhje totale e terrenit kundrejt kësaj Evrope: "Bashkimi Evropian është një përbindësh", tweeton...
Zgjedhjet Lokale: Hemorragji e vendeve të Tory-t dhe Laburistëve, disa fitore te mëdha të UKIP
  Si rezultat i zgjedhjeve lokale në Angli vazhdojnë të rrokullisen, Partia Konservatore nën Theresa May e cila ka humbur më shumë se 400 ...
Faqja 20 prej 77« E para...10...1819202122...304050...E fundit »