Mbretëria e Bashkuar, përfundimisht, do të mbajë zgjedhjet evropiane.
Londër (AFP) - Britania do të mbajë zgjedhjet për Parlamentin Europian në fund të muajit pavarësisht se çfarë ndodh në bisedimet në vazhdim me opo...
Farage bën thirrje për ‘revolucion paqësor’ për të sfiduar politikën e ‘rënë’ të Mbretërisë së Bashkuar
( FOTO: OLI SCARFF/AFP/Getty) Nga: VICTORIA FRIEDMAN Nigel Farage ka thënë se sistemi politik i "thyer" dhe "jashtë kontrollit" i Mbretërisë...
Vittorio Sgarbi: “BE është një monstër; ndërtuar apostafat kështu!”.
Vittorio Sgarbi u bashkua me Paolo Becchin një zgjedhje totale e terrenit kundrejt kësaj Evrope: "Bashkimi Evropian është një përbindësh", tweeton...
Zgjedhjet Lokale: Hemorragji e vendeve të Tory-t dhe Laburistëve, disa fitore te mëdha të UKIP
  Si rezultat i zgjedhjeve lokale në Angli vazhdojnë të rrokullisen, Partia Konservatore nën Theresa May e cila ka humbur më shumë se 400 ...
Asnjë marrëveshje?… Serbia thotë se mund të tërhiqet nga oferta e anëtarësimit në BE
BREITBART LONDON BEOGRAD, Serbi (AP) - Ministri pro-rus i mbrojtjes i Serbisë thotë se vendi ballkanik mund të braktisë qëllimin e anëtarësimit...
Makron dhe Merkel tani kanë një objektiv të ri: Ballkanin
Angela Merkel dhe Emmanuel Macron nuk ndalen. Dhe kësaj radhe aksi franko- gjerman synon një nga rajonet më delikate të Evropës: Ballkanin. Atje m...
Berlini: ‘Stabilitet, stabilitet!’- kjo është kërkesa e përbashkët Berlin Paris!
  Koment nga: Adelheid Feilcke, drejtore për Europën në DW Stabiliteti në Ballkan është në interes të Europës - me këtë formulë Franca dhe Gjerm...
Le Pen: BE ka ‘të njëjtin qëllim’ si BRSS: ‘Të reduktojë kapacitetet politike dhe juridike të Rezistencës’
  Populistët evropianë kanë paralajmëruar se BE ka të njëjtin "qëllim" si ish-Bashkimi Sovjetik,qe do të zvogëlojë fuqinë e shtetit- komb....
Zgjedhjet spanjolle: populistët e Vox mund të hyjnë në parlament për herë të parë
VICTORIA FRIEDMAN Spanjollët janë të vendosur të dalin në zgjedhje të dielën për të tretën herë në tre vjet e gjysmë, ndërsa socialistët në pus...
Bosi i BE thotë se Brexit do të ketë pasoja negative për britanikët.
Çdo lloj Brexiti do të dëmtojë popullin britanik, tha presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, në një intervistë në të cilën ai gjit...
Faqja 21 prej 78« E para...10...1920212223...304050...E fundit »