Qeveria Britanike humb në votimet kyç të Brexit; kundër 12 deputetë konservatorë të May.
Qeveria e Theresa May ka humbur ngushtë në votimin kyç mbi ligjin e Brexit pas rebelimit të 12 parlamentarëve të Partisë Konservatore Britanike. ...
Laurent Wauquiez, njeriu që mund ta sjellë Emmanuel Macron me këmbë në tokë…
( FOTO: Laurent Wauquiez)/ Laurent Wauquiez, për Macron ka qenë një pjesë e lehtë. Ai nuk kishte kurrë dyshime serioze se një 42 vjeçar do të f...
‘Tërmet’ nga kryeministri Francez: “Anti-Semitizmi në Francë është ‘urrejtje e lashtë’ me ‘maska të reja’”.
Në agim të sulmeve kundër hebrenjve evropian menjëherë pasi Presidenti Donald Trump shpalli njohjen e Jerusalemit si kryeqytet i Izraelit, kryemin...
BE të luftojë drogën!?… Në BE grupet kriminale çdo vit gjenerojnë 24 miliardë euro nga droga.
Ka shumë naivë që mendojnë se BE po lodhet në luftën kundër drogës. Edhe se ‘në shqipëri do të na sjellë drejtësi e pastërti’  Bashkimi Europian. ...
Ministrat britanik ballafaqohen në Parlament me pyetje ‘të vështira’ mbi dështimin e Brexit.
Ministrat e qeverisë Britanike po përballen m,e pyetje në Parlament rreth dështimit të marrëveshjes së Brexit pas përplasjes me Partinë e Irlandës...
Theresa May nuk arrin dot marrëveshje me BE pas përplasjeve të ashpra me DUP
Theresa May ndodhet nën presion për gjetjen e një marrëveshjeje me PArtinë e Unionit Demokratik (DUP) mbi statutin e kufive të Irlandës mbasi Mbre...
Mbretëria e ndarë: Zemërim, ndërsa Theresa May paqësisht sakrifikon Irlandën e Veriut për BE.
Fjalët po vijnë rrotull se Theresa May është e gatshme që të lërë Irlandën e Veriut brenda Bashkimit Doganor të BE për të plotësuar kërkesat e BE ...
Reverendi peshkopal Skocez u kërkon kristianëve të luten që Princi George të bëhet Gay. Sulmohet ashpër nga kritika.
Reverendi peshkopal Skocez, Kelvin Holdsworth, është vënë nën zjarrin e kritikave pasi ka kërkuar që Anglikanët të luten që Princi gorge të jetë “...
Politikanët Europian të lidhur me Soros i kërkojnë BE të presë fondet për Hungarinë.
(FOTO: Hans Eichel- minister francez dhe ish- komisionerët Europian Pascal Lamy, Franz Fischel dhe Yannis Paleokrassas)/ Katër figura të larta ...
Politikat e emigracionit të BE kundërshtohen nga 74% e popullsisë në Evropën Qendrore.
Një maxhorancë e fortë e Evropianëve në të 11 vendet e Evropës Qendrore kundërshtojnë politikat e emigracionit të BE. Në këtë shifër përfshihen 9 ...
Faqja 3 prej 2512345...1020...E fundit »