Olaf Scholz të hënën, një ditë para Samitit, mbërrin në Tiranë. Arsyet…
Nga Anila Shuka DW Kancelari gjerman do të marrë pjese në Samitin e Procesit te Berlinit dhe pritet të bëjë takime bilaterale edhe me përfaqësu...
“Dialogu Kosovë – Serbi, zgjidhja për paqe”, Baerbock: NATO e vendosur të rrisë angazhimin e saj në veri
“Konferenca të tilla e shërbejnë pikërisht edhe qëllimit që të mund të bisedojmë më njeri tjetrin edhe për tema delikate. Nuk do të kishte kuptim ...
Presidenti i KE, Michel: BE duhet të përgatitet për zgjerimin e bllokut
Presidenti i Këshillit Europian Charles Michel tha se samiti i sotëm jozyrtar i liderëve do të jetë “i rëndësishëm” sepse është pika fillestare pë...
Një plan BE – Britani e Madhe – Shqipëri, shkruan “The Guardian”.
Shqipëria ëshë bërë pjesë thelbësore e një plani europian kundër trafikut ilegal të qenieve njerëzore duke iu përgjigjur një politike të imponuar ...
Ministeriali në Tiranë / Ivica Daçiç bojkoton foton familjare, debate mes tij dhe ministres gjermane
Ministeriali i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit është mbledhur në Tiranë ditën e sotme, takim ky që i paraprin Samitit të Procesit të...
Sot në Tiranë, takimi i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit. Mes tyre, Daçiç dhe Gërvalla
Sot në Tiranë mbahet ministeriali i ministrave të Jashtëm të Procesit të Berlinit, takim ky që i paraprin samitit të Procesit të Berlinit më 16 Te...
Baerbock nga Tirana: “Jemi në mes të Evropës”. Në një linjë me SHBA dhe BE për Kosovën.
Ministrja e Jashtme e Gjermanisë, Annalena Baerbock është për herë në Tiranë, në kuadër të përgatitjeve për Procesin e Samitit të Bërlinit që do t...
Rama: Nuk ka nevojë për hetim ndërkombëtar për të vendosur disa masa ndaj Serbisë
Kryeministri shqiptar Edi Rama dhe kryeministri kroat Andrej Plenkoviç dënuan ashpër dhunën e njësive paraushtarake serbe në veri të Kosovës, si d...
Rama në Romë, takohet me Presidentin e Senatit të Italisë, Ignazio La Russa.
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Romë në kuadër të një vizite dy ditore në Itali. Rama është takuar me Ignazio La Russa, me Presidentin e ...
Ditë zie në Serbi për të vrarët. Rama: “Serbia po i fryn zjarrit të një konflikti të armatosur”.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi Serbia shpalli ditë zie 27 shtatorin për vrasjen e 3 terroistëve serbë nga policia e Kosovës, pasi vranë efe...