Mbështesim plotësisht SPAK”/ Komisioni Europian i përgjigjet ashpër Greqisë për ‘Belerin’: Është në hetim, i takon drejtësisë
Eurodeputetja greke Anna-Michelle Assimakopoulou u kundërshtua ashpër nga zyrtari i Lartë i Komisionit Europian Thoas Hagleitner, kur tha se çësht...
Rama në Samitin e Shkupit: Greqia fiton 400 mijë euro për qytetar nga BE, ndërsa ne vetëm 110. Kjo është e padrejtë.
  Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në mbledhjen me liderët e Ballkanit në Shkup, deklaroi se është dëshpërues fakti që një vend fqinj, a...
Takimi i liderëve të rajonit, O’Brien: SHBA mbështet planin e BE, qytetarët do t’i ndiejnë leverditë
Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, James O’Brien ka deklaruar sot nga Shkupi se SHBA e mbështet Planin e Ri të Rritje...
Kryetari i PPE, Weber: Bota ndryshon nëse Trump rizgjidhet, Shqipëria na duhet në BE.
Kryetari i Partive Popullore Europiane, Manfred Weber, tha se Bashkimi Europian duhet të bëjë çmos për të anëtarësuar sa më shpejt vendet e Ballka...
Moti i ftohtë paralizon Europën Veriore.
Bora e dendur dhe akulli kanë mbuluar Europën veriore ndërsa priten paralajmërime të tjera të motit, duke shkaktuar probleme udhëtimi dhe transpor...
Beleri përplas Greqinë dhe Italinë në Bruksel/ Kathimerini: Athina i thotë ‘Jo’ marrëveshjes BE-Shqipëri për mbrojtjen, Roma e kundërshton
Greqia edhe njëherë ka vendosur të përdorë çështjen “Beleri” si argument për të krijuar një tjetër pengesë për Tiranën. Referuar medias greke “KAT...
Rama, vizitë dy ditore në Gjermani, zbardhet agjenda e takimeve
Kryeminsitri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Gjermani. Burime për Vizion Plus bëjnë me dije se kryeministri i Shqipërisë, Edi Ram...
Gabriel Attal emërohet kryeministër i Francës; 34 vjeç, kryeministri më i ri në historinë moderne franceze
Pas ditësh intensive në prapaskenë, kryeministrja në largim dha dorëheqjen të hënën në mbrëmje, me Attal që u cilësua menjëherë si favoriti për të...
Presidenti i KE-së Charles Michel njofton dorëheqjen nga posti
Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel ka njoftuar se do të largohet herët nga posti i tij në mënyrë që të kandidojë për një vend në Parla...
Shqipëria gati për në BE!: Rama me skuadrën kombëtare të negociatave
“Ishte e pamundur që të mblidheshin të gjithë në një sallë sepse do duhej një sallë më e madhe, por me një kompromis jeni ju këtu. Falenderoj ata ...