Kaos në koalicionin e qeverisë Merkel. Ministri Seehofer tërheq dorëheqjen.
BERLIN (Reuters) – Kancelarja Gjermane, Angela Merkel ditën e hënë do të bëjë rezistencën e fundit për tí dhënë  fund mosmarrëveshjet mbi emigraci...
Merkel shpëtoi për tani, por Europa nuk e zgjidhi problemin e vet të emigracionit.
Nga: CNN/ Në orët e para të të Premtes në mëngjes, Angela Merkel u shfaq pas bisedimeve maratonë në Bruksel dhe dukej sa  lodhur aq edhe e lumt...
Juncker i BE ka në plan të vizitojë Trump. “Nuk besoj se do të arrij gjë, por do të përpiqem”, tha ai.
BRUSSELS (Reuters) – Presidenti i Bashkimit Europian, Jean-Claude Juncker do të vizitojë Uashingtonin në fund të muajit korrik në përpjekje për të...
Liderët e BE, vulosin një marrëveshje ‘toksike’ mbi emigracionin, pas një nate pa gjumë. FOTO
Liderët e BE përfunduan një marrëveshje të vështirë mbi emigracionin pas një nate të tërë bisedimesh nga e Enjte në të Premte. Kryeministri Italia...
Reja e krizës mbi BE: Samiti përçahet mes grindjeve mbi emigrantët.
Një samit kyç i Bashkimit Europian mund të përfundojë pa marrëveshje për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve mbi mënyrën si të trajtohet çështja e emigri...
Italia kërcënon që ta hedhë në kaos samitin e BE mbi emigracionin.
Kryeministri i ri i linjës së ashpër në Itali kërcënoi të Enjten se do të bllokojë deklaratën e përbashkët të BE mbi emigracionin në samitin ku ka...
Salvini i Italisë: ‘Brenda vitit të shikojmë nëse Bashkimi Europian ekziston…”
Lideri i krahut të djathtë, populist, ministri Matteo Salvini ka pohuar se Bashkimi Europian (BE) mund të mos ketë “të ardhme në këtë trajtë që ka...
Merkel: E ardhmja e BE nuk dihet. Varet nga…
Angela Merkel ka thënë se e ardhmja e Bashkimit Europian varet në atë nëse mund të gjejmë përgjigje për “çështjen jetike’ të krijuar nga emigracio...
Zonjës Merkel i mbetet vetëm të bashkë- ulërijë me ujqërit… Nëse do të shpëtojë lëkurën e saj!?
Nga: Barbara Wesel, Dojçe Vele/ Samiti i BE për refugjatët nuk ishte një samit për shpëtimin e Angela Merkelit. Por ndërkohë ka një konsensus, q...
Le Pen: BE “emigracionist” nuk mund të jetë i besueshëm për kufijtë, anijet e emigrantëve duhet të kthehen në Afrikë.
  Lider e Lëvizjes Nacionaliste, Marine Le Pen ka paralajmëruar se BE është “emigracionist” dhe nuk mund të jetë i i besueshëm për kontrol...
Faqja 4 prej 39« E para...23456...102030...E fundit »