Pse ‘lutet’ BE për ndryshimin e kufirit të Kosovës?
BE duket se ka ngecur keq në planet e veta, sigurisht jo të mira, nëse nuk ndryshon kufijtë në Ballkan. “Ju lutem, na ndihmoni ju neve, që edhe...
Lajthit Junker: “Për Britaninë do të ishte më mirë sikur të më kishte mua kryeministër…”.
  Breitbart News e  quan ‘djallëzori' Junker, federalisti i BE dhe president i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka pohuar se do të...
BE para dilemave të buxhetit. Liderët e BE diskutojnë gropën post- Brexit.
(FOTO: Jean- Claaude Junker, president i KE- Foto AP)/ Liderët e shteteve anëtare të BE- minus kryeministren e Britanisë- u takuan të Premten p...
VIDEO/“Ju të PE duhet të kuroheni nga një mjek i zoti!”/ Fjalim i Matteo Salvinit, eurodeputet
  Matteo Salvini/ Salvini: Faleminderit zoti president. Ju kërkoj ndjesë atyre që më ndjekin nga shtëpi, i kërkoj ndjesë publikut për këto lloj ...
BE NË PËRPJEKJE PËR TË ANËTARËSUAR VENDET E BALLKANIT, ME MERITË APO PA MERITË
Ditën e Diele Komisioni Europian njofton se presidenti Jeane Claude Junker dhe komisionari për zgjerim, Hahn, do të ndalen në Tiranë për takime pe...
Shtetasit e BE që po lënë Britaninë arrin numrin më të lartë në dekada.
Numri i qytetarëve të BE që largohen nga Mbretëria e Bashkuar, ka arritur në nivelin më të lartë prej dekadash, me 130,000 largime në një vit deri...
150 oligarkët në Rusi janë edhe politikanë, qeveritarë dhe drejtues emisionesh televizive/ BE
Ambasadorët e Bashkimit Europian, kanë zgjatur edhe për gjashtë muaj ngrirjen e aseteve dhe ndalimin e vizave për 150 zyrtarë rusë dhe separatistë...
Martin Shultz mbijetoi në post vetëm 36 orë, jep dorëheqjen nga SPD.
Ish presidenti i Parlamentit Europian, Martin Schulz ka njoftuar se do të japë dorëheqjen nga posti i tij si president i Partisë së krahut të majt...
Mbështetje rekord për qeveritë konservatore në Hungari dhe Poloni. Uniteti në BE po shkërmoqet.
Sondazhet e fundit tregojnë se qeveritë konservatore, partitë anti emigracionit masiv në Hungari dhe Poloni po marrin një mbështetje rekord, ndërs...
Koalicioni majtas- djathtës po ngjiz qeverinë gjermane pas katër muaj bllokim; por akoma ka frikë….
(Partia e kancelares Merkel (CDU) pësoi humbje të rëndë shtatorin e kaluar)/ Konservatorët e Angela Merkel (CDU/CSU) përfundimisht kanë sheshua...
Faqja 4 prej 30« E para...23456...102030...E fundit »