Berluskoni i kalon ‘populistët’ me betimin e tij se do të shporrë emigrantët e paligjshëm.
Ish kryeministri Italian, Silvio Berlusconi ka ngritur një ‘stekë’ mbi partnerët populistë në koalicion të Lega Nord, Matteo Salvini duke thënë se...
VOA: Nesër Komisioni Europian i tregon disa të vërteta ‘Ballkanit Perëndimor’. Ja çfarë…
Komisioni Evropian pritet të paraqesë nesër Strategjinë për Zgjerimin me vendet e Ballkanit Perëndimor. Dokumenti, një kopje të të cilit Zëri i Am...
Merkel po përballët me negociata të ashpra për koalicionin qeverisës
Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka thënë se anëtarët e partisë së saj janë përballur me negociata të ashpra me Social Demokratët (SPD), derisa ...
BE në zgrip: Pas Katalonjës, në Korsikë kërkohet autonomi. Nisin protestat e nacionalistëve para vizitës së Macron.
Liderët nacionalistë të Korsikës në Francë po demonstrojnë krahas unionistëve dhe studentëve në prag të vizitës javën e ardhshme të presidentit Fr...
Spanja, nën presionin e Katalonjës, nuk njeh shtetin e Kosovës/ Veçernje Novosti.
Siç shkruan Veçernje Novosti e Serbisë, Madridi nuk heq dorë nga qëndrimi i saj se Kosova po ‘bllokon euro-integrimin’. Spanja ka deklaruar se mun...
Populistët pro- Sovranitet, në rrugën drejt dominimit të BE në zgjedhjet 2018.
Pas fitores së presidentit kundër emigracionit masiv të Çekisë, Miloš Zeman në fundjavën e kaluar, duket se edhe tre të tjerë në zgjedhjet që po a...
Presidencialet në Çeki: Zeman, anti- emigracion, mund Drahos; fiton mandatin e dytë.
Presidenti Çek, Milos Zeman ka fituar mandatin e dytë pas një rezultati të ngushtë kundër rivalit Jiri Drahos. Zoti Zeman, i cili kundërshton m...
Franca nuk do të njohë shtetin e Palestinës: Macron në përgjigje të lëvizjes së Trump.
Presidenti Francez Emmanuel Macron tha të Mërkurën se ai nuk do ta njohë shtetin e Palestinës si një shtet i pavarur. Kjo erdhi si një reagim i de...
Rikthimi i Berluskonit? “Kavalieri’ i merr dorën Brukselit.
Ish-kryeministri dhe lideri i Forza Italia-s, Silvio Berluskoni, vizitoi Brukselin me sytë nga një rikthim i mundshëm politik pas zgjedhjeve të pë...
Salvini, favorit në zgjedhjet e Italisë, ia përplas Brukselit: “The EU Can Go F*ck Itself”
Populisti Italian Matteo Salvini, favorit për të fituar zgjedhjet e ardhshme të përgjithshme, ka thënë se Bashkimi Europian “mund të go f*ck itsel...
Faqja 5 prej 30« E para...34567...102030...E fundit »