Brexit, më në fund! Johnson: ‘Kanë mbetur vetëm tetë ditë” me BE.
  Pasi projektligji mbi Brexit, sot në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar u bë ligj, kryeministri Boris Johnson ka thënë se ‘më në fund....
Projektligji i Brexit çliroi Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, i destinuar të bëhet ligj
  Londër (AFP) - Legjislacioni që i mundëson Britanisë të largohet nga Bashkimi Evropian në fund të këtij muaji çliroi parlamentin të mërk...
Di Maio largohet si kryetar i Lëvizjes 5 Yje, por sulmon: “Armiqtë më të këqij nga brenda”
-Ministri Luigi Di Maio jep dorëheqjen si drejtues politik i 5Yjeve: "Unë kam përfunduar detyrën time. Ka ardhur koha ta rithemelojmë"- Nga: Gi...
Rama në Kiev: ‘Kriza e Ukrainës, sfida më urgjente’ e OSBE, kryesuar nga Shqipëria.
Kryeministri Edi Rama në kapacitetet e kreut të OSBE, vizitën e parë pas marrjes së kryesimit të kësaj organizate, është duke e zhvilluar në Ukrai...
Komisioneri i Zgjerimit Varhelyi: Negociatat me BE; ne vazhdojmë ta konsiderojmë Shqipërinë si vend që është gati….
Komisioneri i ri për zgjerimin, në një konferencë të përbashkët për mediat, me kryeministrin Rama ka thënë se shpreson shumë që negociatat të nisi...
 Rama me Várhelyi i BE: BE e vetmja rrugë për ne. Paralajmërimi për grupin KÇK
  Kryeministri Edi Rama në një konferencë me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Olivér Várhelyi, duke falënderuar komisionerin për angazhi...
Nigel Farage ‘Nuk do të marr asnjë qindarkë’ prej 153,000£ pagesë si trajtim për shkëputjen e marrëdhënieve si Anëtar i Parlamentit Evropian
Nga: KURT ZINDULKA, Breitbart News/ Udhëheqësi i Partisë Brexit, Nigel Farage do të refuzojë çdo pagesë për shkëputjen e marrëdhënieve nga Bash...
Votat e “zhdukura”të emigrantëve që frenojnë Europën sovraniste
Roberto Vivaldelli Sipas të dhënave të bera publike nga viti i kaluar publikuar nga Istat, viti 2018 ishte viti që shënoi një minimum të ri his...
Nëse Britania bashkohet, ajo do të rinovohet: Intervistë e mëparshme e papublikuar e Roger Scruton mbi Brexit
  Nga: OLIVER JJ LANE Përgjigjet e mëparshme të pabotuara nga filozofi konservator Sir Roger Scruton për pyetjet e bëra në vitin 2016 demonstroj...
Parisi rizhytet në kaos dhe qeveria pezullon reformën e pensioneve
Qeveria franceze ka bllokuar përkohësisht një nga masat më të kontestuara të reformës mbi pensionet. Pas 38 ditë te grevës kombetare dhe manifesti...
Faqja 5 prej 86« E para...34567...102030...E fundit »