‘Fronti Nacional’ i Francës do të ribëhet. Surprizën e shpall Stephen K. Bannon.
Ish këshilltari i presidentit Donald Trump dhe ish drejtor ekzekutiv i Breitbart News, Stephen K. Bannon, është planifikuar të flasë në takimin më...
Brukseli në zgrip: Fronti armiqësor i BE kundër Britanisë- para dështimit,  fituesit në Itali mbështesin Brexit-in. Fronti armiqësor i BE kundë...
Salvini ‘gati për të qeverisur’ Italinë. Jo!, marrëveshjes me ‘5 Yjet’.
Pas fitores së koalicionit të qendrës së djathtë në zgjedhjet e të Dielës, Matteo Salvini shpejtoi të përjashtojë çfarëdo aleance me Lëvizjen anti...
Zgjedhjet në Itali/ Pokeri: A mund të ketë një qeveri mes ‘5 Yjet’ dhe ‘Lega’?
(FOTO: Shefi i Lega-s,  Matteo Salvini dhe lideri i 'Pesw Yje'  Luigi Di Maio- të dy duan të qeverisin Italinë)/  Liderët e dy partive anti-est...
Pas humbjes, Matteo Renzi jep dorëheqjen. Tani qëndron i mbyllur në zyrën e tij.
Matteo Renzi ka dhënë dorëheqjen nga kreu i PD-së në Itali.  “Së shpejti do të ketë zgjedhje të reja brenda partisë.  PD do të qëndrojë në opozitë...
Zgjedhjet në Itali: ‘5 Yjet’ del e para, por qeverinë e krijojnë Berluskoni- Salvini.
Parashikimet e para të exit polleve tregojnë për një votë masive për partitë populiste me Lëvizjen "5 Yjet" (M5S) që si parti e vetme bëhet më e f...
Mbyllen votimet në Itali. Del një Parlament i varur, Berluskoni fiton më shumë vende/ Pollet
Votimet sapo janë mbyllur në Itali, në një nga zgjedhjet parlamentare më të pasigurta në kujtesën njerëzore. Korrespondentët thonë se është shu...
Gentiloni: “Italia rrezikon të humbë rrugën”. Kryeministri paralajmëron humbjen e të majtës.
Kryeministri italian, Paolo Gentiloni, në një intervistë të dhënë dje për 'Corriere Della Sera' i konsideron zgjedhjet e reja si të preferuara nga...
‘Reformë ose shkërmoqemi’- thotë Salvini. Zgjedhjet janë ‘shansi i fundit’ para se Italia të marrë rrugën e UK apo BE.
Lideri populist, Matteo Salvini ka paralajmëruar se Italia mund të largohet nga Bashkimi Europian (BE) pas Britanisë nëse Brukslei vazhdon të refu...
Hije të paqarta teksa kanë nisur votimet në Itali.
Një nga zgjedhjet më kritike të vitit në Europë sapo ka nisur. Italianët po votojnë të përçarë në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare që duket s...
Faqja 50 prej 77« E para...102030...4849505152...6070...E fundit »