Francë: Përpara debatit të ‘egër’, krahasimi i finalistëve LE PEN – MACRON
Shkruan Le Point/ Dueli Marine Le Pen - Emmanuel Macron është shumë i egër, përpara debatit të javës së ardhëshme. Emmanuel Macron ka vendos...
Zgjedhjet në Francë: Marine Le Pen mund të bëjë Dupont-Aignan kryeministër
Kandidate për Presidente e Francës, Marine Le Pen ka thënë se do ta bëjë kryeministër rivalin e saj të mundur në raundin e parë, në qoftë se fiton...
Politikanët trashëgimtarë të Charles De Gaulle mbështesin Marine Le Pen
(FOTO:  Nicolas Dupont-Aignan, lider i partisë Arise pro-sovranitet të Francës (DLF), trashëgimtar i De Gol)/ Nicolas Dupont-Aignan, lider i pa...
Presidencialet në Francë: ‘Fushatë pa shkëlqim’; Macron shihet që po rrëshqet në sondazhe.
(FOTO: Kandidati pro- globalist i Francës, Emannuel Macron)/ Sondazhet e garës  presidenciale në Francë po ngushtohen teksa fushatës së Emmanue...
FJALIMI I FITORES/ Marine Le Pen: ‘Mbijetesa e Francës’ në stekën e raundit të dytë.
Në fjalimin e fitores, të Dielën në mbrëmje, kandidatja Marine Le Pen, lidere e Frontit Nacional dhe e nismës kundër emigracionit masiv, iu bëri t...
Le Pen dhe Macron dalin në balotazh
-Sipas të dhënave të deritanishme nga zgjedhjet presidenciale në Francë, Marine Le Pen dhe Emannuel Macrone dalin në balotazh më 7 Maj -Pjesëmarrja në zgjedhje në Francë ishte mbi 80 për qind ...
FRANCË/ Kufizohen papritur shpresat e Macron për president. Ai tha se terrorizmi është ’pjesë e jetës sonë’.
(FOTO: Emmanuel Macron)/ Emmanuel Macron, kandidat favorit për zgjedhjet presidenciale në Francë e ka përshkruar terrorizmin si një ‘problem i ...
Shumica e Policisë së Armatosur në Francë mbështet Marine Le Pen
Një studim i sapo shpërndarë tregon se policia Franceze, e njohur si Xhandarmëri, mbështet kandidaten kundër emigracionit masiv Marine Le Pen mbi ...
Marine Le Pen premton të dalë nga Shengen dhe të rivendosë kontrollin kufitar.
Marine Le Pen është zotuar se Era e anëtarësimit në Bashkimin Europian dhe Shengenin pa kontroll kufijsh do të mbarojë menjëherë në se ajo fiton z...
Marine Le Pen: ‘Do ta vë në gjunjë Fundamentalizmin Islamik’
  Në një miting në qytetin rural të La Bazoche-Gouet, kandidatja për Presidente në francë Marine Le Pen kritikoi rivalin globalist, Emmanu...
Faqja 68 prej 79« E para...102030...6667686970...E fundit »