Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara
Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe anëtarëve të familjes së tij. ...
Bashkia e Lushnjës, si Babë Dudë Karbunara, ‘e paprekshme’.
KOMENT/ Babë Dudë Karbunara është një nga patriotët e mëdhenj të vendit tonë, i kthyer gati- gati në ‘njeri i mirë’ ku eshtrat e tij mund të japin...
SHTOHEN ZËRAT KUNDËR BASHËS. ISH MINISTRI I BERISHËS: PD RREZIKON TË ASGJËSOHET SI ALTERNATIVË
Ish ministri i Arsimit në qeverinë “Berisha”, Myqerem Tafaj i shtohet listës së kritikëve ndaj Bashës brenda PD-së. Në një analizë të stuatës në t...
Pse është ‘tërhequr’ qeveria para kryengritjeve art-opozitë? Rama jep përgjigjen.
Mes protestave ‘ artistike’ të manipuluara nga opozita politike jashtë parlamentare; dhe punëve për tu afruar me BE në muajin tetor, kryeministri ...
PD veçohet nga Meta, të mos preken lidhjet me Soros/ Realstory.
Një dokument i brendshëm i Partisë Demokratike, shpërndarë anëtarëve të Kryesisë dhe ish deputetëve të Grupit Parlamentar, në mënyrë që ata të ori...
Gjykata Kushtetuese gati në shtator/ Kandidatët do të intervistohen me urgjencë në gusht
Është koha e duhur për pushime, por jo për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, të cilët do të qëndrojnë në detyrë edhe gjatë muajit gusht. Shtat...
Voltana në depresion, punonjësit e bashkisë i bëjnë të papriturën
Shkruan: Shkodra News/ Voltana Ademi ndodhet ne “depresion” dhe po përballet me orët me te vështira te fund-mandatit te saj. Pas vendimit te gj...
Ish kryetari i PD, Elezi: ‘Luledhimsat po sillen si gomari në ëndërr!’
Ish kryetari i Partisë Demokratike të Kukësit, Ibsen Elezi, i njohur për qëndrimin kritik ndaj strategjisë së drejtimit të partisë nga Lulzim Bash...
Dhjetoristi Bislim Ahmetaj: ‘Një pyetje për Sali Berishën: E solle Lulin si inspirim, apo si detyrë shtëpie?!’
Kreu i grupimit "Dhjetor '90", Bislim Ahmetaj i ka drejtuar ditën e sotme një pyetje publike ish-kryeministrit Sali Berisha. Ahmetaj ka kërkuar...
Rama reagon për Teatrin me fjalët e aktores Bulku: ‘Është turp të punosh aty.., unë dua të ndërtohet një Teatër’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish sot për të tretën herë në lidhje me Teatrin Kombëtar. Këtë herë Rama ka zgjedhur të publikojë shkrimin e a...
Faqja 2 prej 4812345...102030...E fundit »