Pakoja e Qeverisë, përfitojnë 695 mijë pensionistë dhe 71 mijë persona me aftësi të kufizuar nga 8000 lekë!
695 mijë pensionistë do të marrin nga 8000 lekë nga Pakoja e Madhe, e cila do të mbështesë 1 milionë individë për të lehtësuar familjet nga inflac...
‘Kjo është qeveri e shumicës’/ Rama njofton shpërndarjen e “Pakos së Madhe me 8 miliardë lekë”.
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se qeveria po mbyll një paketë ndihme për 1 milionë qytetarë për shkak të situatës së krijuar nga kriza energjet...
Qeveria ka gati paketën financiare për 1 milionë qytetarë! Rama: 800 mln. lekë shpërndahen ditët e para të janarit
1 milion qytetarë shqiptarë pritet të përfitojnë nga paketa që Qeveria po përgatit për të ndikuar në lehtësimin e ndikimeve të inflacionit. Lajmin...
Marrëveshja e detit në Hagë, Rama: ‘Do të respektojmë gërmë për gërmë kushtetutën dhe ligjin!’.
Nënshkrimi i marrëveshjes për mbrojtjen e lumit Vjosa mes dy homologëve, është një projekt madhor në respekt të mjedisit dhe një burim ekonomi...
Mitsotakis mbërrin me helikopter në Derviçan, Rama-banorëve: ‘Ju thashë që do t’ua sjell!’
Kryeministri Edi Rama priti në Derviçan të Dropullit homologun e tij grek, Kyrakios Mitsotakis. Shumë banorë të zonës dolën për të takuar kryem...
Na duhet një prokuror si Deda
Frrok Çupi Deda nuk është më, por as Rikard Ljarja- aktori ynë i dashur, nuk është më mes nesh. As Elida Cangonji, vajza që çau linjat telefonike ...
Kot u gëzuan disa, Yuti Kim do të jetë këtu edhe pas mbarimit të mandatit. “SHBA do të mbështesë Reformën në Drejtësi, edhe pse s’ju pëlqen!’, thotë Kim
Ministria e Jashtme njoftopi puiblikun se në janar mbaron mandati i ambasadores amerikane në vendin tonë, Yuri Kim. Sot vetë zonja Kim tha se do t...
Rama zgjedh artin e Migjenit për të uruar Ditën e Rinisë
 Në përkujtim të 8 Dhjetorit, Ditës së Rinisë, kryeministri Edi Rama ka uruar ndjekësit në rrjetet sociale me vargjet e poezisë së shkruar n...
Të paktën një ditë mund të thuhet e vërteta
Frrok Çupi Të paktën ‘ajo dita’ është sot. Sot është dita e Samitit të BE me Ballkanin Perëndimor. Europa është ankoruar në Tiranë, Tirana isht...
Samiti në Tiranë, BE: Së bashku do të forcojmë partneritetin tonë strategjik
Për herë të parë në vendin tonë do të mbahet samiti i Bashkimit Europian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor. Bashkimi Europian shkru...
Faqja 2 prej 11112345...102030...E fundit »