Nën hetim për pasurinë, Monika Kryemadhi paraqitet sërish sot në SPAK
Deputetja e Partisë së Lirisë, dhe grua e ish presidentit Meta, Monika Kryemadhi u paraqit sot në SPAK. Nuk dihen ende arsyet e thirrjes së saj...
Partia Socialiste mbledh sot Asamblenë Kombëtare, në prag Kongresi Zgjedhor i PS.
Partia Socialiste do të mbajë një mbledhje të Asamblesë Kombëtare, në fokus të së cilës do të jenë zgjedhjet e përgjithshme në parti. Mësohet s...
‘Dilni nga loja e maces me miun me Serbinë’/ Rama-Kurtit: Mund të keni sukses elektoral brenda vendit, por do ngeleni pa miq
Kryeministri Edi Rama ka këshilluar homologun e tij Albin Kurti për të dalë nga kurthi i lojës “macja me miun” me Serbinë. Duke folur nga try...
Von der Leyen: Ka pasur ndërhyrje të jashtme në zgjedhjet europiane
Shefja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen tha se autoritetet ishin përballur me ndërhyrjen e aktorëve të jashtëm gjatë zgjedhjeve të Parla...
Rama mesazh Kurtit nga Prishtina: Udhëheqja e vërtetë nuk matet nga aftësia për të ngritur kulla ngujimesh kinse parimore
Kryeministri Edi Rama ka shfrytëzuar konferencën Ndërkombëtare për 25 Vjetorin e Ndërhyrjes së NATO-s “Rugova dhe Perëndimi”, për t’i dhënë disa m...
Ndërkombëtarët miqtë më të mirë”/ Rama në Prishtinë: Pavarësia, me të gjitha garancitë për serbët në Kosovë është zgjidhja më e mirë
Në 25 vjetorin e Çlirimit, në Prishtinë është zhvilluar Konferenca Ndërkombëtare për 25 Vjetorin e Ndërhyrjes së NATO-s; “Rugova dhe Perëndimi”. ...
Meloni mund të jetë Kingmaker në BE; po Tirana ku është?
Frrok Çupi Sot është dita e dytë e zgjedhjeve për në Parlamentin Europian, në 21 shtete. Partitë e djathta pritet të fitojnë shumicë. Në krye t...
Kurti, incident me Begajn/ Përjashton Presidentin nga fjalimet e festës së çlirimit
KOMENT Ndonëse na ndan pak se një javë nga 25 vjetori i çlirimit të Kosovës, qeveria e këtij vendi nuk ka ende një agjendë zyrtare përfundimtar...
Me 73 vota pro, Kuvendi miraton përbërjen e Komisionit të Posaçëm ‘Antikorrupsion’ dhe atë të ‘Dezinformimit’
Kuvendi miratoi me 73 vota pro dhe 7 kundër përbërjen e Komisionit për antikorrupsionin dhe Komisionit për Dezinformimin. Deputetët Lindita Met...
“Mos i falni më, duhen shkatërruar përfundimisht me votë”, Rama: Shqipëria ka kry punë me këtë opozitë
  Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në platformën “X”, komentoi ngjarjet e sotme në Parlament. Ai i bëri thirrje shqiptarëve që...