Marrëveshja me Italinë votohet me 77 vota pro, PDIU bashkon votat me PS: ‘Bëhet fjalë për një vend mik, jo për Belerin!’
Miratohet me 77 vota pro marrëveshja Shqipëri-Itali për të emigrantët. Marrëveshja e cila parashikon ngritjen e kampit të emigrantëve mori dhe 3 v...
FOTOLAJM/ Nga takimi me Erdogan dhe nënshkrimi i marrëveshjeve mes dy vendeve, Rama ndan pamjet nga vizita e djeshme në Turqi
Kryeministri Edi Rama ka ndarë sot me ndjekësit në rrjetet sociale pamje nga vizita e djeshme në Ankara, ku u prit nga Presidenti Turk Rexhep Tayi...
Rama mbledh të mërkurën Asamblenë e Partisë Socialiste
(Foto Arkiv) Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama do të mbledhë të mërkurën pasdite anëtarët e Asamblesë Kombëtare. Gazetarja e ABC News ...
Kryeministri Rama vizitë pune në Turqi/ Zbardhet agjenda.
ANKARA- Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të martën një vizitë pune në Ankara, Turqi, ku do të mikpritet nga Presidenti i Republikës së Turqis...
Pse po vishen me metal dyert e kryeministrisë?!
Frrok Çupi As pse mendohet se do të ketë ‘lumenj’ protestuesish, as pse shteti ka frikë nga zjarrvënia... Jo, iku ajo kohë kur këta që nesër bëjnë...
Blinken shkruan për vizitën në Shqipëri: ‘Një aleat i vjetër i SHBA, kanë mbështetjen tonë në luftën kundër korrupsionit!’
Në një postim të fundit në Instagram, Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka shkruar për vizitën e tij në Shqipëri. Blinken e ka cilës...
Deri në 2030, synojmë ta kthejmë Shqipërinë në eksportuese neto të energjisë: Kryeministri Rama
Kryeministri Edi Rama është shprehur se synon që ta kthejë Shqipërinë në eksportuese neto të energjisë deri në vitin 2030. Këtë deklaratë kreu i q...
“Shtëpia e shqiptarit, është shtëpia e mikut”, Rama i uron mirëseardhjen Blinken-it: Nuk jemi të mëdhenj, por të parët për dedikimin tonë
Kryeministri Edi Rama priti sekretarin amerikan të shtetit Antony Blinken, në ambjentet e Piramidës, në një aktivitet të planifikuar për të rinjtë me temë “Festojmë të ardhmen e marrëdhënieve SHBA...
Blinken: Rama udhëheqës i shkëlqyer dhe kryeministër i mirë! Nëpër rrugë ndjeva energji për të ardhmen
Një udhëheqës të shkëlqyer që përballoi vështirësi. Kështu e përshkroi sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken kryeministrin Edi Rama “Jam ...
Senati italian miraton marrëveshjen për emigrantët me Shqipërinë
Senati italin ka miratuar përfundimisht projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes Itali-Shqipëri për emigrantët, që parashikon hapjen e dy qend...