Blinken në Tiranë, ambasada e SHBA zbulon axhendën dhe konfirmon se do të takohet me krerë të sistemit të drejtësisë
Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka konfirmuar se Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken do të takohet me drejtues të drejtësisë në vendin tonë....
“Mirë se erdhe Antony!”. Ministri Hasani publikon fotot nga pritja e Blinken: Partneriteti me SHBA vetëm forcohet
Postimi i ministrit Hasani: Mirë se erdhe Antony! Kënaqësi të mirëpres Sekretarin Amerikan të Shtetit Antony Blinken në vizitën e tij të parë z...
Rama në Bruksel: Duhej Putin që BE ta shikonte rëndësinë strategjike që ka Ballkani Perëndimor për Bashkimin Evropian
Kryeministri Edi Rama në një konferencë nga Brukseli tha se BE po kupton më në fund rëndësinë strategjike të Ballkanit Perëndimor. Sipas Ramës, kjo ndodhi vetëm pasi Putini goditi Ukrainën, ndë...
Blinken në Tiranë/ Zëdhënësi i DASH: Shqipëria, partner kyç për stabilitetin në Ballkanin Perëndimor.
Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken pritet të zhvillojë të enjten një vizitë zyrtare në Tiranë. Në një konferencë për shtyp, zëdhënësi i ...
Shqipëria në KS, mbyllet mandati/ Hasani: Realizuam detyrat me sukses, treguam se edhe vendet e vogla mund të kontribuojnë
Ministri i Jashtëm, Igli Hasani mori pjesë në takimin përmbyllës “Shqipëria në Këshillin e Sigurimit, kontribut për paqen dhe sigurinë globale gja...
Rama mbledh Grupin Parlamentar, të enjten në Kuvend pritet të kalojë ligji për amnistinë penale
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste këtë të hënë, një ditë pas mbloedhjes së Asamblesë Kombëtare. Gazeta...
DASH konfirmon vizitën e Blinken në Tiranë, zbulohet agjenda e Sekretarit Amerikan të Shtetit
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të udhëtojë në Shqipëri dhe Gjermani në periudhën 14-17 shkurt, bëri të ditur Departamenti amerik...
Rama takim me shqiptarë në Luksemburg: Vota e emigrantëve nuk është çështje dëshirash!
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me anëtarë të komunitetit shqiptar në Luksenburg. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se nuk ishte shumë...
Presidenti: Dekretohen ndryshimet e ambasadorëve, ja kush emërohet në OKB, BE dhe…
Presidenti Barjam Begaj ka dekretuar lirimet dhe emërimet e disa ambasadorëve shqiptarë, pas propozimit të kryeministrit. Ndryshime ka edhe në ...
Blinken në Tiranë, vjen si vlerësim i SHBA-së për Shqipërinë
Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken pritet të vizitojë Tiranën më 16 Shkurt. Burime diplomatike në Washington, i thanë gazetarit të Top...