Shqipëria në KS, mbyllet mandati/ Hasani: Realizuam detyrat me sukses, treguam se edhe vendet e vogla mund të kontribuojnë
Ministri i Jashtëm, Igli Hasani mori pjesë në takimin përmbyllës “Shqipëria në Këshillin e Sigurimit, kontribut për paqen dhe sigurinë globale gja...
Rama mbledh Grupin Parlamentar, të enjten në Kuvend pritet të kalojë ligji për amnistinë penale
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste këtë të hënë, një ditë pas mbloedhjes së Asamblesë Kombëtare. Gazeta...
DASH konfirmon vizitën e Blinken në Tiranë, zbulohet agjenda e Sekretarit Amerikan të Shtetit
Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, do të udhëtojë në Shqipëri dhe Gjermani në periudhën 14-17 shkurt, bëri të ditur Departamenti amerik...
Rama takim me shqiptarë në Luksemburg: Vota e emigrantëve nuk është çështje dëshirash!
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me anëtarë të komunitetit shqiptar në Luksenburg. Gjatë fjalës së tij, Rama tha se nuk ishte shumë...
Presidenti: Dekretohen ndryshimet e ambasadorëve, ja kush emërohet në OKB, BE dhe…
Presidenti Barjam Begaj ka dekretuar lirimet dhe emërimet e disa ambasadorëve shqiptarë, pas propozimit të kryeministrit. Ndryshime ka edhe në ...
Blinken në Tiranë, vjen si vlerësim i SHBA-së për Shqipërinë
Sekretari amerikan i shtetit Antony Blinken pritet të vizitojë Tiranën më 16 Shkurt. Burime diplomatike në Washington, i thanë gazetarit të Top...
Blinken në 16 shkurt vjen në Shqipëri/ Gjashtë sekretarë amerikanë në kohë trazirash
KOMENT Sekretari Amerikan i Shtetit Antony Blinken pritet të vizitojë Tiranën më 16 Shkurt. Ndonëse zbardhja e agjendës do publikohet në ditët ...
Firmoset marrëveshja Shqipëri- Itali për pensionet/ Ministri Hasani: Insistim prej 10 vitesh nga qeveria shqiptare!
Ministri i Jashtëm Igli Hasa në një konferencë për mediat foli për marrëveshjen mes Shqipërisë dhe Italisë për njohjen e pensioneve. Ai theksoi se...
Sot nënshkruhet marrëveshja për pensionet në Romë, Rama: Përfitojnë 500 mijë shqiptarë
Pas shumë vitesh negociata, ditën e sotme pritet që të finalizohet marrëveshja Shqipëri-Itali për njohjen e pensioneve. Marrëveshja do të nënsh...
Njihen pensionet mes dy vendeve, Shqipëri-Itali/ Firmoset marrëveshja në Romë, përfitojnë mijëra shqiptarë
Shqipëria dhe Italia kanë nënshkruar paraditen e kësaj të marte dokumentin përfundimtar të marrëveshjes për njohjen reciproke të sigurimeve shoqër...