Prapaskena/ Lufta e Ilir Metës kundër ambasadorëve amerikanë nga letra sekrete për dëbimin e Xhon Uidhers, sulmet ndaj Donald Lu tek përplasja me Yuri Kim
Nga Adriatik Doçi/ Faktet, qëndrimet dhe lëvizjet e dukshme politike apo në prapaskenë, identifikojnë Ilir Metën si politikanin e dytë në Shqip...
Ambasadorja Kim thirrje SPAK: Ndiqni penalisht të gjithë ata që shkelin ligjin dhe pengojnë qytetarët të votojnë lirisht!
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, i drejtohet Prokurorisë së Posaçme (SPAK) me një mesazh të fortë, teksa na ndajnë më pak se dy ditë nga zg...
Xhelal Mziu thirrje për vrasje, Rama: Kush vjen në pushtet duke vrarë, vret edhe në qeverisje! Yuri Kim: ‘Elbasani’ s’mund të justifikohet e të përsëritet
Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama kanë reaguar për deklaratën e Xhelal Mziut i cili tha se të gjithë ata që janë të ...
PS mbyll fushatën në Tiranë, Rama: Ne e ardhmja, PD e shkuara!
Aty ku e nisën, aty edhe përmbyllën fushatën elektorale socialistët e Tiranës, pikërisht në sheshin 'Skënderbej'. Mandatin e tretë, kryeministri E...
Grupet e armatosura të PD ‘për mbrojtjen e votës’, Yuri Kim: Të paautorizuara e të papranueshme për një vend të NATO! Gjë e tmerrshme që i përket të shkuarës
E ashpër dhe e drejtpërdrejtë, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim i cilësoi të papranueshme grupet e armatosura të PD për mbrojtjen e votave. Kim tha se...
Luli s’mban dot t’krumen, Iliri sfurkun
  Frrok Çupi Bash në ditën kur Iliri po i ulërinte Lulit që të kapte sfurkun e të shponte barqe njerëzish në mbrojtje të votës, bash në atë çast...
Media amerikane WP dhe AP: ‘Rama kërkon ta shndërrojë Shqipërinë në kampione të turizmit!’
Prestigjozja amerikane the Washington Post dhe Agjencia e Lajmeve Associated Press, theksuan se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama kërkon të rifi...
Patronazhistët e dinë kush është në autokolonën me xhama të zinj të Lulit dhe të kujt janë makinat e shtrenjta
Kryeministri Edi Rama nga njësia nr.5 ka thënë se në karvanin politik të Lulzim Bashës janë ata që i përkasin Shqipërisë së vjetër, duke iu refe...
Ndriçim Jonuzi video-montazh nga arratia: ‘Lul Basha më ka quajtur socialist. Nuk më vjen mirë se më ka humb sakrificat për PD!’
Ndriçim Jonuzi (Tahiri), autori i dyshuar i plagosjes së djeshme në zyrat e PD në Kavajë, reagon nga arratia dhe thotë se “nuk i vjen mirë” që Lul...
Sondazhi i fundit i Piepolit 1 javë para zgjedhjeve: PS merr shumicën deri në 73 mandate!
48-52% e shqiptarëve do të votonin për Partinë Socialiste nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot. Është ky rezultati i sondazhit të 7 dhe të fundit të...
Faqja 5 prej 84« E para...34567...102030...E fundit »