Shengeni Ballkanik përkthehet në rritje ekonomike deri në 7% të GDP në vendet e rajonit. /Bregu
Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal mbështet nismat që kontribuojnë drejt një agjende për krijimin e një tregu të përbashkët për rajonin tonë. Kështu...
‘Paskam dasht oj nanë priftin e gabuar’, Kimete Berisha: Edi Rama ua mbylli ‘çorapen’
Hashim Thaçi paska të drejtë të nënshkruaj ndarjen e Kosovës (Asociacionin e Komunave serbe, pra Autonominë e serbëve të Kosovës) me Daçiqin, kurs...
Liderët e Ballkanit Perëndimor vijnë sot në Tiranë
Krerët e vendeve të Ballkanit Perëndimor mblidhen sot në Tiranë në një samit 2-ditor ku do të diskutohet për bashkëpunimin rajonal. Në këtë takim ...
SPAK-un E SOLLI ZOTI, POR E DUARTROKASIN VIKTIMAT
 Frrok Çupi/ Viktimat sot janë ballë përballë, të dy palët duke duartrokitur formimin e SPAK. SPAK është Struktura Speciale që do të bëjë apelin pë...
Samiti “Shengeni Ballkanik’ në Tiranë” me mbështetjen amerikane. Shihet me shqetësim mospjesëmarrja e Kosovës.
Nga: Muhamed Veliu/ TCH Ndryshe nga dy samitet e mëparshme në Nish dhe Ohër, samiti i Tiranës për Shengenin Ballkanik, të shtunën,  do të jetë ...
SHBA dhe BE përshëndesin ngritjen e Strukturës Speciale kundër krimit: ‘Fund i pandëshkueshmërisë!’.
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian përshëndetën dhe përgëzuan prokurorët, të cilët mëngjesin e kësaj të enjteje u betuan në Pre...
Rama: ‘Kush mban anën e shpifjes është shkelës i të drejtave të individit… Ca prej tyre duhen markuar me pullë të kuqe në ekran’
Teksa përpara Kuvendit po mbahet një protestë e heshtur nga gazetarët kundër miratimit të projektligjeve mbi paketën anti-shpifje, Edi Rama ka rea...
Anti-shpifja”/ Rama: Projekti do të hyjë për miratim, punë e dakordësuar 100% me Vienën
Kryeministri Edi Rama thotë se projektligji për paketën anti shpifje do të hyjë për miratim nesër në kuvend. “Keqardhje për ata që lirinë e shp...
Prokurorët dhe gjyqtarët e SPAK do të mbrohen me polici shtetërore. Caktohen 27 oficerët.
‘Illyrian Guard”, është emërtuar shoqëria shtetërore e policisë, e krijuar në prill të këtij viti pritet të jetë struktura që do të marrë në ruajt...
Rama bën dallimin mes Bashës dhe opozitës; opozita edhe në tërmet ‘bën luftë të egër balte’.
Kryetari i qeverisë, Edi Rama, në një video-mesazh të dhënë në Facebook, ka siguruar qytetarët se çdo qindarkë që është mbledhur për personat  e p...
Faqja 3 prej 6212345...102030...E fundit »