UPDATED/ Ambasadori Borchardt “non grata” në Presidencë
-Meta: U tregoi gishtin protestuesve, vuri në diskutim dekretin tim- Gishti i ngritur për qytetarët që po protestonin afro 1 muaj më parë por d...
Rama- Thaçi në Tiranë/ ‘ Avancim i bashkëpunimit Tiranë- Prishtinë’
Presidenti i vendit Hashim Thaçi sot është takuar më kryeministrin shqiptar Edi Rama. Lajmi është bërë i ditur nga vet kreu i shtetit përmes nj...
Kryeministri Rama: ‘Ilir Meta është në anën e gabuar të historisë!’.
“Ne jemi në anën e duhur të historisë, ndërsa fatkeqësisht, edhe njëherë tjetër, Ilir Meta është në anën e gabuar të historisë”. Me këtë fjali,...
DY VIKTIMA: DREJTËSIA DHE AMERIKA
Frrok Çupi/ Ilir Meta, president i Republikës, u kthye te vendi i krimit: Nga ora 3 deri në 4.30 shpalli padinë e tij ndaj kryetarit të Komision...
Jemi para një ‘bombe’ në Presidencë. Meta nuk largohet pa dëme
Nga: Laert Skiro/ Koment/ Deri më sot Presidenti i Republikës, Ilir Meta, vetëm në gjysmën e dytë të vitit i ka shkaktuar vendit disa dëme shum...
Betimi Edi Ramës: “Unë do heq kufirin e Shqipërisë me Kosovën”
Top-Channel e pyeti kryeministrin Edi Rama se Matthew Palmer i dërguari special i Departamentit Amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, inic...
Rama: Albin Kurti të shohë se kush e pengoi bashkimin doganor
  Kryeministri Edi Rama në një intervistë me gazetarin e Top Channel-it, Muhamed Veliu, i bën një bilanc asaj çfarë u arrit në takimin e Ohrit...
Kosova në Shengenin Ballkanik, Edi Rama: ‘Kosova do të ftohet… Herën e kaluar ata ishin me ne në Durrës…”.
Në intervistën për Top-Channel, kryeministri Edi Rama u pyet nëse ia shpresonte që në takimin e ardhshëm të 21 dhjetorit në Durrës, në tavolinë do...
PSE PËRPLASJET ME AMERIKËN NDODHIN NË PORTËN E LIGJIT?
  Frrok Çupi/ Pyetje kryesore është: Pse vallë kthehen po këtu, te një godinë e vjetër si barakë e periudhës së mbretit Zog, dhe këtu e ngrenë ...
Shtetet e Bashkuara: Votimi i sotëm në Parlament për Gjykatën Kushtetuese ‘e çon përpara Shqipërinë’.
Ambasada e Amerikane në Tiranë ka reaguar pas votimit në Kuvend ditën e sotme të dy anëtareve të Kushtetueses. Në një postim në rrjetet sociale, am...
Faqja 3 prej 5912345...102030...E fundit »