Si sot në histori/ Ambasada amerikane publikon fotn dhe lajmin mbi vizitën e sekretarit Bejker në Tiranë, 1991.
Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, poston këtë foto dhe shkruan: Sot, ne përkujtojmë 30 vjetorin e zyrtarit të parë të nivelit të lart...
Sot në Luksemburg mblidhet Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme në BE, vendoset për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Në Luksemburg mblidhet sot Këshilli i Çështjeve të Përgjitshme të Bashkimit Europian. Pritet që të vendoset për datën për mbajtjen e konferencës s...
‘Në mes të Europës dhe ishim të kufizuar”, Rama flet në ‘France24’ për vaksinimet në Shqipëri: Nuk ishim vetëm, por ishim në gjendje psikologjike të rënduar
“Shqipëria, një vend i Ballkanit me 2,8 milionë banorë dhe një diaspore prej dy milionë në Europë, shpreson hapjen zyrtare, javën e ardhshme, të...
Philip Reeker, ndihmës Sekretar i Shtetit, vizitë zyrtare në Shqipëri, do të takohet me Ramën
Ndihmës Sekretari i Shtetit në detyrë për Evropën dhe Euroazinë, Philip T. Reeker, do të shkojë për vizitë zyrtare në Itali, do të vijë në Shqipër...
BE heq kufizimet për lëvizjen e shqiptarëve në vendet e Unionit. Rama: ‘Ia dolëm edhe kësaj sfide!’.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas heqjes së kufizimeve nga BE, ku i dha edhe Shqipërisë një dritë jeshile.  Kryeministri Rama postim ne Fa...
Shqipëria, marrëveshje me SHBA për teknologjinë 5G, jo teknologjinë kineze! Yuri Kim: ‘Partneriteti ynë po forcohet’.
Marrëveshja e firmosur ditën e djeshme për rrjetin 5G mes Kryeministrit Edi Rama dhe Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Blinken, është përshënd...
Takimi Rama- Blinken në Bruksel/ Blinken: ‘Partneriteti ynë po bëhet më i fortë, vlerësojmë lidershipin tuaj!’
Sot ne Bruksel Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me Sekretarin e Shtetit, Antony Blinken, që u mbyll me nënshkrimin e marrëveshjes për ko...
Rama: Nuk bëhemi mbulesë për asnjë ministër e drejtor nëse drejtësia do kërkojë hesap! Reforma në Drejtësi, vija e kuqe
Kryeministri Edi Rama u tregua i prerë kur tha se çdo ministër , drejtor, apo shef i çdo sektori tjetër nëse do të bëhet objekt kërkimi nga drej...
Sot Kongresi i PS në “Air Albania”, dita e 30 vjetorit të krijimit
Kongresi i Partisë Socialiste, që do të mbahet sot në orën 17:30 në stadiumin “Air Albania”, do t’i kushtojë pjesën e parë gjithë rrugëtimit të PS...
Fantazma e Millosheviçit në PD
  Frrok Çupi Në Partinë Demokratike ka rënë bomba, por këta po bëhen gati për zgjedhje. Njësoj si në përrallën ballkanike ku tregohet se si...
Faqja 2 prej 8412345...102030...E fundit »