Zonja Topalli në Konferencë: “Stop Basha!, para se të nisë revolta e demokratëve!”*
Nga: Jozefina Topalli/ “Lulzim Basha ka urdheruar nisjen e nje procedure antistatutore per t’i imponuar Partisë Demokratike një gare te rreme p...
Arben Ristani: “Në PD po manipulohen zgjedhjet; Basha shkeli statutin! Të kthehemi në pikën zero”
Nga: Arben Ristani. ‘Me qëllim sqarimin e opinionit publik dhe mbi te gjitha te anëtarësisë se Partisë Demokratike dhe situatës se krijuar se f...
Pritej Berisha: ”Rruga drejt ringritjes kalon përmes bashkimit dhe jo përmes përçarjes e përjashtimit!”
Nga Sali Berisha/ Te dashur miq, rezultati i këtyre zgjedhjeve është larg atij qe ne te gjithë dëshironim dhe prisnim. Pa asnjë diskutim qe ...
Jozefina Topalli: Partisë Demokratike duhet me i dalë zot; Basha po asgjëson PD-në
Ish-kryetarja eKuvendit të Shqipërisë dhe nënkryetare e PD, Jozefina Topalli, ka reaguar pas deklaratës së liderit të opozitës Lulzim Basha. Me...
Mes aleatëve të opozitës shfaqet racizëm.
Nga L. Skiro/ Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar (LZHK), Dashamir Shehi ka deklaruar se në administratën e re shtetërore që mund të drej...
Edi Rama vetë-ironik: “Unë jam Edvin Droga…”.
Kryeministri Rama në takim me votuesit, ka zgjedhur të përdorë  vetëironinë, që është një nga mjetet më të njohura për shkarkimin e fajit të njohu...
Kthesa që merr ‘epoka’ e zgjedhjeve
  Frrok Çupi/ Aq sa e  qullët  po vinte fushata e zgjedhjeve, saqë njerëzit po mendonin se ‘s’ia vlen’. Në momentin kur u dha njoftimi se k...
SA I PA MEND KY SULM MBI LSI!
Laert Skiro/   Dy ditët e fundit, veçanërisht këto dy ditë, ka shpërthyer një sulm nga të dy krahët kundër LSI. Të dy krahët, dmth., ng...
E majta thërrmohet para se të shkonte në takim ‘për ndarje’.
Nga: L. Skiro Kryetari i PS dhe kryeministër, Rama, sot ka njoftuar aleatët se ‘nuk do të bëjnë pjesë’ në koalicionin e majtë për në zgjedhjet ...
Diplomati Yee në një linjë me qeverinë: Opozita edhe po është, nuk është!
Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Azinë, Hoyt Brian Yee, që po zhvillon disa takime me krerët e partive kryesore në vend për zg...
Faqja 35 prej 45« E para...102030...3334353637...40...E fundit »