Sipas Bankës Botërore/ Rama: Papunësia, që nga viti 2013, ka rënë më se 6%.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar paraditen e 1 Majit në Twitter për të dhënë lajmin për uljen e papunësisë. Shefi i qeverisë i referohet Bankës...
Rama: Këngë dhe tituj për zyrtarët në detyrë?!… Jo!
Këngë për zyrtarë që janë akoma në jetë? Jo si deri më sot! As tituj honorifik për zyrtarët në detyrë. Këtë standard ka nisur kryeministri Rama du...
Përfundon takimi Merkel- Rama në Berlin. ‘Europë’ dhe ‘Drejtësi’- dy çështjet madhore
Kryeministri Edi Rama është pritur nga kancelarja Merkel në kuadër të Samitit të Berlinit me vendet e Ballkanit. Kryeministria bën me dije se n...
Nesër samiti i Ballkanit Perëndimor në Berlin. Zyra e Merkel bën me dije agjendën
Në njoftimet e zyrës së kancelares Merkel, mbi samitin e Ballkanit Perëndimor që nis nesër pasdite, thuhet: ‘Të hënën pasdite, një takim i Ball...
Dhjetoristi: Lul Basha, po hyri në zgjedhje vret veten, po nuk hyri…, vret edhe PD-në.
Kreu i grupimit “Dhjetor 90”, Bislim Ahmetaj,  thotë se në qoftë se kryedemokrati Lulzim Basha hyn në zgjedhjet e 30 qershorit,  vret veten,  në q...
KRIJO BINDJEN TËNDE, BESO BINDJEN TËNDE, VOTO BINDJEN TËNDE!
Nga: Astrit Patozi/ "Bindja Demokratike" u zyrtarizua  sot si parti konkurrente në garën elektorale të 30 qershorit. Vendimi i marrë nga KQZ do të th...
Rama flet nga Shkodra: Si mund të ndërrohet Jozefina me një “hu gardhi” alias Noka.
Që nga Shkodra ku po zhvillon aktivitetet ‘Bashkia që duam’, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të flasë me shkodranët ku demokratët thonë se janë ...
PD dërgon ‘të vegjlit’ te Meta për marrëveshje me Ramën. Meta ishte brenda ‘komplotit’.
  Që dje, kur partitë e vogla aleate të PD-së dolën nga takimi me kreun e delegacionit të BE, Luiggi Soreca, u mor vesh skema e Bashës për të ...
Aleatët ndahen nga PD; krijojnë Grupim më vete ‘për zgjedhje të lira’. Duket se do të jenë në zgjedhjet e 30 qershorit.
( FOTO: 5 partitë gjatë krijimit të Grupit të përbashkët)/ Partitë ‘satelite', aleate të Partisë Demokratike PR, PDK, PAA, LZHK, PBDNJ, organiz...
VOTO PËR “BINDJEN” TËNDE!
Nga: Astrit Patozi/ Falënderime, mirënjohje dhe respekt për ata mijëra burra dhe gra nga e gjithë Shqipëria, që nënshkruan në kohë rekord, por edhe e...
Faqja 36 prej 69« E para...102030...3435363738...5060...E fundit »